Lasery, zdjęcia, muzyka na żywo – historia Płocka w niecodziennej odsłonie

REKLAMA

Pokaz laserowy, muzyka grana i śpiewana na żywo oraz zdjęcia mogli podziwiać uczestnicy Światowych Dni Młodzieży oraz mieszkańcy Płocka w ogrodzie Książnicy Płockiej. Wszystko po to, by przyjezdnym opowiedzieć historię naszego miasta.

Widowisko „Światło – Dźwięk. Historia Płocka w obrazach”, organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział w Płocku, działającego przy Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego i we współpracy z Książnicą Płocką, przyciągnęło tłumy odwiedzających – głównie płocczan, ale także uczestników Światowych Dni Młodzieży. Ogród Książnicy Płockiej już przed godziną 21 był wypełniony niemal po brzegi. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali pokazu. Rozpoczęło się tuż po godzinie 21.

PowiązaneTematy

– Zapraszam państwa na ten niezwykły spektakl przestrzenny i życzę niezapomnianych wrażeń – rozpoczęła Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.

Widowisko podzielone było na 3 części – przez pierwsze 15 minut można było podziwiać pokaz laserowy, później zaprezentowana została historia Płocka w obrazach, a na koniec znowu pokaz laserowy. Rozpoczęło się banalnie, od wyświetlenia laserowych napisów na elewacji budynku, które kilkanaście razy były powtarzane. Niektórzy z oglądających nie kryli swojego rozczarowania.

– Tylko tyle, to cały pokaz laserowy! Wrócimy jak nauczą się robić prawdziwe widowiska – dało się słyszeć wśród tłumu. Niektórzy nawet nie dawali szansy i wychodzili zanim rozpoczęło się na dobre. I ci mają czego żałować, bo gdy pokaz się rozwinął naprawdę było na co popatrzeć. Iluminacje i ściany laserowego światła współbrzmiące z muzyką zrobiły wrażenie chyba na wszystkich obecnych. Ci, którzy siedzieli, wstawali ze swoich miejsc, by odwrócić się i spojrzeć na wspaniale wyeksponowane korony drzew.

Gra świateł pojawiała się nie tylko przed widzami, ale także za nimi i po bokach na elewacji budynku. Po pokazie laserowym przyszedł czas na prezentację dziejów Płocka na zdjęciach – od czasów powstania poprzez rozkwit aż do współczesności. Na ekranie zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z historii miasta wzbogacone o ofertę kulturalną, edukacyjną, sportową i turystyczną. Pokazowi towarzyszyła muzyka na żywo wykonana przez zespół wokalno-instrumentalny „Bez nazwy”.

Widowisko  „Światło – Dźwięk. Historia Płocka w obrazach” można było oglądać jeszcze w czwartkowy wieczór o godzinie 22 i 23. Jeśli nie zdążyliście w czwartek, będziecie mieli możliwość zobaczyć go jeszcze 22 i 24 lipca o godzinie 21. Niestety, już bez pokazu laserowego i muzyki na żywo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.