REKLAMA

Themersonowie ponownie odwiedzą Płock

REKLAMA

– Będziemy mogli uczestniczyć w dziewiętnastu wydarzeniach kulturowych w ciągu trzech dni festiwalu „Skarpa” – powiedział dyrektor POKiSu, Artur Wiśniewski, podczas niecodziennej konferencji prasowej, zorganizowanej w… autobusie Komunikacji Miejskiej.

PowiązaneTematy

– Komunikacja Miejska jest także innowacyjna, jak był sam Stefan Themerson – uzasadnił miejsce spotkania prezes KM, Janusz Majchrzak.

Festiwal poświęcony życiu i twórczości wybitego płocczanina, odbędzie się po raz szósty. W tym roku pod hasłem – “Themersonowie – inspiracje”.

– Do udziału w tegorocznym festiwalu zaprosiliśmy albo już wybitnych i znanych, albo dopiero początkujących artystów, którzy bardzo wyraźnie mówią o swoich inspiracjach twórczością, zarówno Franciszki, jak i Stefana Themersonów i te inspiracje widać w ich twórczości – tłumaczyła wybór motywu przewodniego festiwalu Iwona Markiewicz z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Nie sposób jednak wymieniać wszystkich imprez tegorocznej edycji festiwalu, których łącznie odbędzie się aż dziewiętnaście. Na pewno każda z nich ma swoją artystyczną wartość.

Pełen plan wszystkich wydarzeń festiwalu, który odbędzie się w naszym mieście w dniach 22-24 października znajdziecie TUTAJ.Jedną z festiwalowych atrakcji będzie również… jazda autobusem płockiej Komunikacji Miejski linii nr 35. Pasażerowie korzystający z tej trasy, będą mogli posłuchać słuchowiska według śledztwa Stefana Themersona. Zostało ono nagrane i zrealizowane przez Polskie Radio Olsztyn, a wyreżyserowane przez Marka Markiewicza.

Organizatorem festiwalu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, partnerami tego projektu są: Książnica Płocka, Płocka Galeria Sztuki, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Mazowieckie, Muzeum Żydów Mazowieckich, Pub Rock 68, Stowarzyszenie Teatr Per Se oraz Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU