REKLAMA

Jakie funkcje w pielęgnacji pełni tonik do twarzy?

REKLAMA

Dla większości osób pielęgnacja twarzy to oczywista i naturalna czynność. Niestety nie każdy z nas wykonuje ją w sposób prawidłowy.

Ciągły brak czasu, natłok obowiązków czy po prostu zmęczenie sprawiają, że jej poszczególne etapy wykonujemy w sposób powierzchowny, niedokładny lub całkowicie je pomijamy. Jednym z takich przykładów jest tonik do twarzy – produkt niezbędny w codziennej pielęgnacji i znany ze swoich dobroczynnych właściwości dla skóry. Dowiedz się, jakie pełni funkcje w pielęgnacji.

Tonik do twarzy – czy warto go używać?

Tonik do twarzy to kosmetyk, który odgrywa bardzo istotną rolę w codziennej pielęgnacji twarzy. Niestety, bywa on w niej bardzo często pomijany, co stanowi bardzo duży błąd. Dlaczego jego stosowanie jest tak ważne? Skóra naszej twarzy posiada lekko kwaśne pH (najbardziej optymalne to pomiędzy 4,5 a 6). Kiedy myjemy twarz żelem lub pianką do mycia twarzy, homeostaza naszej skóry zostaje zaburzona, przez co zmianie ulega także jej pH, przyjmując zasadowy odczyn. To z kolei sprawia, że nasza skóra staje się idealnym miejscem do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii, a co za tym idzie – niedoskonałości.

Aplikując tonik do twarzy po umyciu jej żelem lub pianką, przede wszystkim przywracamy jej naturalne pH, dzięki czemu równowaga jej mikrobiomu nie zostaje naruszona. Oczywiście to tylko jedna z właściwości tego produktu. Tonik do twarzy doskonale odświeża cerę, usuwa pozostałości makijażu, koi i łagodzi. W zależności od tego, do jakiego rodzaju cery jest przeznaczony, może także wykazywać właściwości złuszczające lub odżywcze. Więcej informacji na temat zalet stosowania toniku do twarzy znajdziesz na stronie https://www.lorealparis.pl.

Jak prawidłowo korzystać z toniku do twarzy?

Prawidłowa aplikacja toniku do twarzy nie zawsze jest tak oczywista, jak nam się wydaje. Podstawowym błędem popełnianym przez znaczną część osób jest korzystanie z niego jak z produktu, który służy do usuwania makijażu. Do tego celu wykorzystuje się płyn micelarny oraz mleczko lub piankę, których zadaniem jest demakijaż twarzy. Warto również pamiętać, że płyn micelarny oraz tonik nie powinny być stosowane zamiennie. Płyn micelarny to kosmetyk, który powinien zostać zmyty, a zadaniem toniku jest pozostanie na skórze, aby mógł prawidłowo zadziałać.Tonik do twarzy nakładamy zawsze jako 3 element pielęgnacji twarzy (po demakijażu i umyciu skóry żelem). Aplikując kosmetyk na czystą skórę, zyskujemy pewność, że tonik dobrze się wchłonie, a zawarte w nim substancje będą miały szansę, aby prawidłowo zadziałać.

Jak wybrać tonik do twarzy?

Wybór toniku do twarzy może okazać się dość problematyczny. Przede wszystkim warto poświęcić temu chwilę i przed zakupem dobrze poznać potrzeby swojej skóry. Źle dobrany tonik może sprawić, że zamiast jej pomóc, tylko niepotrzebnie ją podrażnimy (np. wybierając tonik o silnie złuszczającym działaniu w przypadku wrażliwej cery), a tego każdy z nas stara się uniknąć. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór produktu, który nie tylko tonizuje, ale i odświeża skórę.

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU