REKLAMA

Onet: Dymisja urzędnika kierującego akcją lodołamaczy. Została przyjęta

REKLAMA

Jak poinformował Onet, urzędnik dowodzący akcją rozbijania kry na Wiśle zrezygnował z pełnionej funkcji. Zgodnie z wypowiedzią rzecznik Wód Polskich w Warszawie, jego dymisja została przyjęta.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Onet.pl, dyrektor Zlewni we Włocławku, który według portalu dowodził akcją lodołamaczy na Wiśle, zrezygnował ze stanowiska. Zlewnia ta, na której terenie działania znajduje się Wisła na wysokości Płocka, jest instytucją podległą spółce Wody Polskie.

Informację o dymisji potwierdziła Urszula Tomoń, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, która przekazała, że dyrektor Zarządu Zlewni we Włocławku 16 lutego złożył rezygnację z pełnionej funkcji, a prezes Wód Polskich ją przyjął.

Wody Polskie: W tekście Onetu podano nieprawdę. Żądamy sprostowania

Nie podano powodu rezygnacji dyrektora ze stanowiska. Na pewno nie jest to jednak pozytywna wiadomość w obliczu nadchodzącego ocieplenia, który może gwałtownie zwiększyć ryzyko ponownej powodzi. Przypomnijmy, że to właśnie gwałtowne ocieplenie było przyczyną katastrofy, do której doszło 39 lat temu. Zalane zostało wówczas osiedle Radziwie, a poziom wody sięgnął połowy wiaduktu w ul. Kolejowej. Doszło także do zarwania się torów kolejowych i wykolejenia się pociągu.

Rocznica wielkiej tragedii w Płocku. Zobaczcie archiwalne zdjęcia [ZDJĘCIA]Powódź nam nie grozi?

Płocczanin przeszedł… przez Wisłę. „Walczyłem z nurtem i ze śmieciami” [FILM]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    Nie chcę brać odpowiedzialności za powódź które pewnie nastąpi ten rząd trzeba zmienić uciekają jak szczury

  2. Spider says:

    No popatrz zwiał jak szczur z tonącego statku bo dokładnie wie że nie popłyną dalej każdy to wie nie trzeba być alfa i Omegą ale nie chce wziąć za to odpowiedzialności będziemy pływać kupować już pontony a ludzie powinni już swój dobytek wywozić

  3. Lysy says:

    Nie będzie lodów łamał bo domów publicznych nie zamykają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU