REKLAMA

Czy powiat płocki otrzyma dodatkowe środki z budżetu województwa?

REKLAMA

Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie płockim wsparcie otrzyma 12 inwestycji, w tym 9 z powiatu płockiego.

Rozbudowy i przebudowy dróg, wałów przeciwpowodziowych, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych, świetlic czy miejsc sportu i rekreacji to projekty, które decyzją radnych województwa otrzymają dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie wsparcie otrzyma aż 150 inwestycji.

– Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

256 mln zł na inwestycje

Instrument zadań ważnych dla zrównoważonego rozwoju to sztandarowy, a zarazem największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko dzięki ostatniej decyzji radnych na realizację inwestycji lokalnych samorządów, władze regionu przeznaczą ponad 256 mln zł. To niebagatelna kwota, która pomoże w realizacji wielu kluczowych i społecznie wyczekiwanych inwestycji.Które projekty z powiatu płockiego otrzymały wsparcie?

Łączna kwota dofinansowania dla 9 projektów realizowanych na terenie powiatu płockiego to blisko 15 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na:

  • budowę drogi gminnej – ulicy Boryszewskiej na Osiedlu Podolszyce Północ w Płocku – 4 mln zł dofinansowania;
  • Arkadię Mazowiecką – przebudowę drogi gminnej w m. Liszyno-Słupno wraz z przebudową mostu i infrastrukturą – etap IV – 3,2 tys. zł;
  • budowę budynku ochrony zdrowia we wsi Łęg Kościelny – 2,4 mln zł;
  • przebudowę drogi powiatowej nr 1457W od drogi wojewódzkiej nr 573 Suserz-Rybie-Nowy Kamień oraz Przebudowa drogi powiatowej nr 6909W Nowy Kamień-Lwówek do drogi wojewódzkiej nr 583 – 2,1 mln zł;
  • przebudowę drogi gminnej 290605W Etap II (0+615 – 3+680) – 1,5 mln zł;
  • rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie – 1 mln zł;
  • przebudowę drogi wewnętrznej w miejscowości Karasy działka numer: 49/1 – 225 tys. zł;
  • przebudowę drogi gminnej 290605W Etap I (0+000 – 0+615) – 219 tys. zł;
  • utworzenie stołówek w Zespole Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie oraz Bodzanowie – 211 tys. zł.

Więcej informacji na www.mazovia.pl.

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU