REKLAMA

Co ostatecznie będzie sponsorował Orlen w Płocku?

REKLAMA

Orlen nadal pozostaje strategicznym partnerem Płocka – taką informację dostaliśmy dziś z biura prasowego koncernu. Po ostatniej, głośnej rezygnacji Orlenu ze sponsorowania Orlen Cup, rozgorzała dyskusja na temat dalszej współpracy naftowego giganta z miastem.

Dziś przedstawiciele PKN Orlen zaprezentowali prezydentowi Płocka propozycję projektów sponsoringowych, które będą realizowane przez najbliższy rok. Koncern zapowiedział współpracę w 4 obszarach: sport, bezpieczeństwo i zdrowie, działalność społeczna i dobroczynna oraz kultura i edukacja.

Sport

Wiemy na pewno, że Orlen nadal jest zainteresowany wsparciem finansowym Sekcji Piłki Ręcznej Orlen Wisła Płock. Zwiększone zostaną premie dla klubu za szczególne osiągnięcia. Spółka pozostanie także tytularnym sponsorem Orlen Areny oraz dofinansuje V Półmaraton Dwóch Mostów. Na wsparcie ze strony Orlenu może liczyć także projekt Orlen Handball Mini Liga. Większe środki niż w latach ubiegłych otrzyma turniej tenisa ziemnego Płock Orlen Polish Open. Koncern zadeklarował także wsparcie w zorganizowaniu Płockiej Olimpiady Młodzieży. A co z osiągającą sukcesy Wisłą Płock? – Wesprzemy sekcję piłki nożnej, ale młodzieżową. Sfinansujemy m.in. zakup sprzętu sportowego – tłumaczy koncern.

Bezpieczeństwo i zdrowie

W tym obszarze spółka zaproponowała projekt, dotyczący organizacji bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży nad wodą w Płocku oraz na obszarach najbardziej popularnych kąpielisk znajdujących się w okolicach miasta.

Działalność społeczna i dobroczynna

Orlen chce nadal wspierać inicjatywy społeczne poprzez Fundację „Orlen Dar Serca” oraz Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Nowym projektem w tym obszarze jest pomysł wsparcia dla Centrum Aktywności Seniora, które zostanie otwarte jesienią tego roku.Kultura i edukacja

W tej dziedzinie spółka nadal będzie wspierała organizację Pikniku Europejskiego, działalność Płockiej Orkiestry Symfonicznej i Muzeum Mazowieckiego. Orlen chce również wesprzeć uroczystości związane z obchodami 1050-lecia chrztu Polski. Koncern zaproponował również pomysł na wypracowanie nowej formuły współpracy, dotyczącej zwiększenia zainteresowania dzieci szeroko rozumianą sztuką i kulturą, np. bilet za symboliczną złotówkę do Teatru Dramatycznego. Spółka zaoferowała również udzielenie wsparcia w zakupie zabawek interaktywnych na rzecz nowobudowanego Miejskiego Przedszkola przy ulicy Piaska w Płocku. Podtrzymano również realizację projektu dla uczniów z Płocka i powiatu płockiego „Mam pasję powyżej średniej”.

– Przedstawiona lista zaproponowanych projektów nie jest zamknięta. W dalszym ciągu będziemy rozwijać i modyfikować nasze przedsięwzięcia tak, by trafiać w oczekiwania lokalnej społeczności – komentuje biuro prasowe Orlenu.

O komentarz zapytaliśmy również Urząd Miasta. Czy przedstawione propozycje są satysfakcjonujące?

Wartość wsparcia proponowanego przez Orlen w stosunku do lat ubiegłych zdecydowanie spadła – mówi Hubert Woźniak z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta. – Można oczywiście napisać, że oferujemy kupno zabawek do przedszkola, a ja dodam, że przedstawiciele Orlenu zaoferowali kupno zaledwie kilku zabawek – dodaje Woźniak.

Wygląda więc na to, że relacje na linii Orlen-Płock są dość napięte. Prezydent sprawę będzie szerzej komentował jutro podczas zwołanej, specjalnie w tej sprawie, konferencji prasowej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU