REKLAMA

Chcesz rzucić palenie? Świetna okazja już w sobotę!

REKLAMA

W najbliższą sobotę w Płocku będzie czynny Punkt Pomocy Palącym. Jest to inicjatywa PKN ORLEN w ramach Programu Zdrowotnego dla Płocka. Z pomocy mogą skorzystać mieszkańcy powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.

28 listopada w Centrum Medycznym Medica w Płocku na terenie Centrum Handlowego „Atrium Mosty” (ul. Tysiąclecia 2) ponownie będzie działał Punkt Pomocy Palącym. Przypomnijmy, że jest to element działań koncernu, dążących do polepszenia dostępu do opieki zdrowotnej w powiecie płockim, sierpeckim i gostynińskim.

Punkt Pomocy Palącym powstał w ramach umowy zawartej przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej z PKN ORLEN. Projekt nosi nazwę „Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”.

Zapisy

Placówka będzie przyjmowała pacjentów w godz. 9-14. Zapisy pacjentów do PPP w Płocku odbywają się telefonicznie pod numerami infolinii: tel. 22 211 80 19 lub tel. 801 108 108. Hasło dla pacjentów objętych programem, czyli mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego to „Program Płock”.

Projekt Punkt Pomocy Palącym jest realizowany od 29 sierpnia. Odwiedzić punkt będzie można: 28 listopada, 5 grudnia i 12 grudnia.Jaka pomoc?

Punkt Pomocy Palącym to miejsce, w którym każdy palacz otrzyma pomoc w rzuceniu palenia. Profesjonalne wsparcie jest często warunkiem niezbędnym dla skutecznego zaprzestania palenia. W placówce palacz trafi pod opiekę: lekarza, psychologa, a w razie potrzeby także dietetyka.

Tak wszechstronna pomoc oferowana przez Punkt Pomocy Palącym zwiększa szanse na sukces, gdyż zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą, która dotyka kilku sfer funkcjonowania człowieka – biologicznej, psychologicznej i społecznej.

W Punkcie Pomocy Palącym lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy utrwalonymi przez lata nawykami, sytuacjami, w których najczęściej pacjent sięgał po papierosa. Specjalista pomoże zidentyfikować czynniki ryzyka, tzn. takie sytuacje bądź stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko nawrotu do palenia, a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji.

Jedną z najczęstszych obaw osób rzucających palenie jest zwiększenie masy ciała, którego mogą doświadczać byli palacze. Choć rzucenie palenia zwiększa takie ryzyko, ze względu na zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne aspekty procesu odstawiania papierosów, można temu zapobiec, korzystając z porad dietetyka. Taka pomoc zostanie również zapewniona.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU