REKLAMA

Będzie remont kolejnej ulicy. Już w sierpniu

REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg podpisał 10 sierpnia umowę na remont ul. Kutnowskiej na osiedlu Radziwie i Góry. Wykonawcą będzie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych z Gostynina oraz Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego „Waskop”. Koszt inwestycji wyniesie blisko 5 mln zł.

Ulica Kutnowska leży na terenie osiedla Góry oraz osiedla Radziwie. Jak wyjaśnia radna Barbara Smardzewska-Czmiel, dwa lata temu wyremontowano około 3/4 długości ul. Kutnowskiej, do remontu został fragment na obszarze osiedla Gór (kilkaset metrów) i podobny fragment na terenie osiedla Radziwia.

Problemem na ulicy Kutnowskiej jest przede wszystkim pofałdowana nawierzchnia asfaltowa, która ciągnie się na odcinku około 1 kilometra. Według założeń, prace remontowe rozpoczną się pod koniec sierpnia i potrwają dwa miesiące (do 10 października). Może to przysporzyć kierowcom utrudnień, choć według wstępnych założeń, prace mają się toczyć na jednej jezdni, by po drugiej można było jeździć, a ruchem sterować mają światła.

Tomasz Kominek

Zadowolenia z tej inwestycji nie ukrywa radny Tomasz Kominek, który jest jednocześnie radnym osiedla Radziwie.

– To kolejna z inwestycji na naszym osiedlu. Kompleksowo zmodernizowana została już ulica Dobrzykowska, zainwestowano spore środki w rozpoczęcie remontu ulicy Zielonej, pozyskaliśmy środki zewnętrzne na budowę ścieżek rowerowych, aczkolwiek tu nie będę ustawał w pytaniu, dlaczego nie ma stacji roweru miejskiego na lewobrzeżnych osiedlach Płocka – wymienia radny.Przyznaje, że remont ulicy Kutnowskiej jest bardzo dobrą wiadomością, nie tylko ze względu na wyrównanie mocno pofałdowanej nawierzchni, co jest niebezpieczne dla kierowców.

– Ucieszą się z tej inwestycji zarówno mieszkańcy Radziwia, Gór czy Ciechomic, jak i wszyscy, którzy podróżują tym odcinkiem drogi krajowej. Co istotne, jest to ostatni etap przed rozpoczęciem remontu ulicy Kolejowej. Ulica Kutnowska od strony Łącka została już częściowo wyremontowana, teraz będzie kolejna część remontu i myślę, że w ciągu najbliższych dwóch lat będzie można rozpocząć modernizację ul. Kolejowej, do tzw. starego mostu – tłumaczy Tomasz Kominek.

Jak podkreśla, jeśli doliczymy koszt najbliższej inwestycji do środków już zainwestowanych w tej kadencji, to zbliżamy się do kwoty 40 mln zł inwestycji na lewobrzeżnej części Płocka. A koszt remontu ul. Kutnowskiej wyniesie 4,995 mln zł, w tym z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury zostało przyznane dofinansowanie w kwocie 2,329 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. kierowca says:

  Ta nowa nawierzchnia jest bardziej pofałdowana od tej starej

 2. MIRON says:

  Mam pytanie, czy po remoncie ul. Kutnowskiej tzn „kompleksowym zmodernizowaniu” też zostaną wybudowane wysepki na środku jezdni i ciasne zatoczki omijające które wymuszą miejscowe ograniczenie prędkości do 50 km/h jak na drodze do Dobrzykowa??? Bo oznacza to tylko niepotrzebnie wywalone pieniądze. A swoją drogą to ile już razy były wymieniane odbojnice (słupki) na tych wysepkach???

  • fpz says:

   Kto każe komukolwiek wjeżdżać w słupki? Troche wolniej i nie masz słupka na masce.
   Wysepki spełniają swoją rolę. Ponadto jesli taka wysepka obejmuje przejście dla pieszych to tak jakbysm mieli oddzielne przejścia dla pieszych.

   • Miron says:

    ha,ha,ha.
    Przed pierwszym remontem drogi na trasie Radziwie – Jordanów było ograniczenie do 60 km/h
    wydano grube miliony (fakt, poprawiono nawierzchnię) i wprowadzono (na odcinku 3 km) aż 5 ograniczeń do 50 km/h. Teraz wydano kolejne grube miliony (wybudowano chodnik, krawężniki, oświetlenie, ścieżkę rowerową – tylko nie zatoczki autobusowe) co jednak nie poprawiło znacząco bezpieczeństwa, ani nie zwiększyły przepustowości drogi. Czyli wywalono grube miliony (ponad 10) by poprawić tylko stan i widok drogi (rzeczywiście , prezentuje się ładnie),
    Mam propozycję – dorzućmy jeszcze 1 milion (może wystarczy) i niech na tej drodze zlokalizują jeszcze 3 – 4 „śpiących policjantów”, i wprowadźmy ograniczenie do 20 km/ h- – wtedy na pewno będzie i ładnie i bezpiecznie.
    A może by tak to rozwiązanie wprowadzić na al. Piłsudskiego – bo tam jak czytam zamierzenia są inne. Tam po remoncie zwiększono prędkość do 70km/h ( w obszarze zabudowanym)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU