REKLAMA

Zawody strzeleckie na 30-lecie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

W sobotę Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA na Region Płocki świętowało 30-lecie. Z okazji rocznicy odbyły się zawody strzeleckie z udziałem mundurowych z Polski, Litwy, Czech i Słowacji.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Płock obchodzi swoje 30-lecie. W Płocku IPA powołana została 4 grudnia 1992 r. z inicjatywy 20 płockich policjantów, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Płocku. W tym czasie nawiązano pierwsze kontakty z policjantami z Niemiec, potem Litwy, Słowacji i Czech.

PowiązaneTematy

fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

3 września w Zespole Konferencyjno-Bankietowym Domu Technika w Płocku, odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia powstania regionalnego stowarzyszenia.

– Prelegenci przedstawili zarys historyczny powstania Stowarzyszenia oraz jego działalność. Wręczone zostały również medale i wyróżnienia oraz dyplomy okolicznościowe. Obchodom towarzyszyły wystawy, w tym fotograficzna, obrazująca działalność stowarzyszenia, wystawa pucharów, medali, pamiątek przywiezionych z wycieczek zagranicznych przez członków IPA, zawodów sportowych oraz wystawa umundurowania policjantów z innych krajów świata, oraz ich wyposażenie – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska.

Dzień wcześniej na strzelnicy przy ul. Norbertańskiej zorganizowano zawody strzeleckie. Wzięło w nich udział 10 drużyn. Do turnieju zaproszona została Komenda Miejska Policji w Płocku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Region IPA Płock oraz Region IPA Płońsk, przedstawiciele IPA z Litwy Słowacji i Czech, 64 batalion lekkiej piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego, Związek Polskich Spadochroniarzy IX Oddział Płock, Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. oraz Agencja ochrony Huzar z Sierpca.fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

Klasyfikacja zawodów:

  • I miejsce – KMP Płock
  • II miejsce – IPA Litwa
  • III miejsce – IPA Słowacja

Organizatorem rywalizacji strzeleckiej była Fundacja Szybciej Wyżej Dalej.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, w skrócie IPA (od słów International Police Association), jest największym na świecie stowarzyszeniem policyjnym, zrzeszającym ponad 415 tys. członków w 66 krajach świata. Stowarzyszenie łączy wszystkie policyjne służby bez znaczenia stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Głównym mottem stowarzyszenia jest „Servo Per Amikeco” – w tłumaczeniu z języka esperanto „Służyć Poprzez Przyjaźń”. Powołane zostało 1 stycznia 1950 r. Założycielem jest angielski policjant Arthur Troop.

fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

– Podstawowym celem i jednocześnie zadaniem IPA jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego wśród policjantów na całym świecie oraz krzewienie idei tolerancji we wszystkich obszarach kulturowych. Działalność stowarzyszenia przyczynia się do pokojowej koegzystencji narodów i utrzymania pokoju na świecie – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska.

fot. st. kpr. Cezary Okraszewski
fot. st. kpr. Cezary Okraszewski
fot. st. kpr. Cezary Okraszewski
fot. st. kpr. Cezary Okraszewski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU