REKLAMA

Śnięte ryby w Nowym Duninowie. „Zobaczcie co zaczyna się dziać…” [FILM]

REKLAMA

W piątek w nocy czytelnicy przesłali nam film, wykonany w Nowym Duninowie. „Zobaczcie co zaczyna się dziać” – komentuje autor nagrania, pokazując mnóstwo śniętych ryb.

W Nowym Duninowie znajduje się najbliższy port za Płockiem. W piątek, 30 sierpnia, o godzinie 21.24 pan Mateusz opublikował na swoim profilu film, w którym pokazuje co dzieje się aktualnie w tym miejscu.

– Jestem w Nowym Duninowie w porcie, zobaczcie co zaczyna się dziać – mówi pan Mateusz na filmie, pokazując wodę, w której pływa sporo śniętych ryb. – Jest ciekawie… – podsumowuje.


Film udostępniają internauci, link do niego przesłało do nas niezależnie kilku czytelników. Nie mamy pewności, z jakiego powodu doszło do śnięcia ryb w tym rejonie, ale można przypuszczać, że oprócz tzw. „przyduchy”, czyli mniejszej ilości tlenu w wodzie z powodu niskiego stanu wód, może mieć na to wpływ również fala ścieków z warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”, która dotarła już do Nowego Duninowa.Woda w płockich kranach na razie zdatna do spożycia. A czym poić zwierzęta?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 34

 1. Adas says:

  Hahahhah namierza twoja stara a nie jego

 2. wicek says:

  Podsumuje to jesteście stuknięci

 3. DARO says:

  A może Orlen wykorzystał okazję i spuścił co nieco…

 4. Anonim says:

  A ja dalej uparcie twierdzę, że nie rozliczajmy ludzi po ich partiach politycznych, rozliczajmy ludzi za to co robią, bo za to są odpowiedzialni, niezależnie z jakich są partii i za to ich personalnie oskarżajmy, ale też i chwalmy, jeśli jest za co. Powiatowy Urząd Weterynarii wydał rozporządzenie, żeby nie poić bydła wodą z rzeki. No to mieszkańcy mogą pić, a bydło już nie??? Azotyny przekroczone o 43%, samo zdrowie!

 5. fishingVistula says:

  Ale żaba żyję. Przykra sprawa dla nas wędkarzy. Kaplica

 6. gosc says:

  Płoczczanie nalezy wam się odszkodowanie za nieodpowiedzialne decyzje i zwrot kosztów za wodę mineralną , bo nikt o tym nie mówimy, trzymajcie paragony i złóżcie pozew zbiorowy,nie może tak być, jak nie to zaskarżyć do trybunału, Tak się nie robi Panie prezydencie Warszawy by pól Polski wąchało warszawskie gówna i jeszcze beszczelnie twierdzić że nic się nie stało, a gdyby Pan był w Płocku jak by się Pan czuł- skrajny egoizm i nieodpowiedzialność i upartość już by był most i rurociag gdyby poinformowano o zepsuciu głównego kolektora. jeśli wybuchnie epidemia i ktoś umrze kto za to odpowie

 7. Anonim says:

  Ludzie, śnięte ryby były już tydzień temu… Przez jakie ścieki? Żenada, ale propagandę trzeba siać ??

 8. Michał says:

  Nie opłacam kart wędkarskie za jakie grzechy

 9. Mg says:

  I co za rok mam płacić kupę kasy za kartę rybacka i tak nie ma ryb a po takim czymś. Wolę kupić agregat i będę lowil

 10. Anonim says:

  Proszę podać badania laboratoryjne cały płock na to czeka panie prezydencie

 11. Vega says:

  Trzeba podstawówki nie skończyć, by łączyć wyciek w stolicy z martwymi rybami w Duninowie. Normy w Wiśle nie są przekroczone i to oficjalna informacja, a ludzie wierzą, że to wina ścieków. Owszem, za kilka tygodni to może, ale tez nie sądzę. No ale propaganda musi działać. Niestety niewiedza nie boli i w tym problem…

 12. Andrzej says:

  Coś mi się zdaje że w płocku działa coś na wzór inowrocławia Brejzów BRAWO PANIE ,,N”

 13. Wędkarz z okolicy says:

  To co tam się dzieje nie jest w 100% winą ścieków lecz na pewno się przyczyniły do tego w sporym stopniu (podwyższony azot oraz proces eutrofizacji). Rok temu w tym samym miejscu działo się to samo, przy tych temperaturach i poziomie, woda nie jest wystarczająco natleniona. Wystarczy spytać chłopaków z miejscowego koła wędkarskiego dla porównaniu w Płocku który jest wyżej jeszcze nie było przypadku śniętej ryby a jednak stężenie % ścieków jest wyższe niż w Duninowie. Nie popadajmy w panikę i nie zganiajmy całej winy na to zdarzenie.

 14. Czytelnik says:

  A moze to poprostu wina prawie dwutygodniowych upalow, braku deszczu. Ryby sie zwyczajnie podusiły. Gdyby padły od zatrucia tym co płynie z Wawy to nie pierwszego dnia chyba..

 15. Małe ryby duże ryby po 30 40 cm kaczki rozkładają się już na brzegu w Duninowie nic się nie stało ! says:

  Martwa fauna na brzegach Wisly

 16. Dobnatowski says:

  Wisła potężnie śmierdzi ściekami w Płocku !! Ścieki zlikwidują cały rybostan rzeki. Straty będę ogromne.

  • Anonim says:

   dureń

   • Byłam nad Wisłą dzis says:

    To przejdź się kolego nad Wisłę A potem przeprosiła za durne. Śmierdzi jak w kubku po zbiorowym ataku sraczki

  • Anonim says:

   A może to Ty smierdzisz4. Może wody nie spósciłes z kibla. To pewnie ten kurdupel Kaczyński przepilował rure i scieki posłly do wisly. I to całą afera. Trzaskowskiego do więzienia tuska rostrzelać i będzie ok. Ludzie ogarnijcie się. A i niedługo wody zabraknie w sklepach.

 17. GISIA says:

  Brawo my Płock …. Dziękujemy Tuskowi….

 18. gaga says:

  szkoda słów ma głupotę. Smacznego!

 19. ghj says:

  jak w reklamie plusa Brawo wy BRAWO MY PLATEAU kopniesz psa ktory cie zaatakuje dosyaniesz 10 lat oni zamordowali miliony istnien dostana medal bo nic sie nie stalo

 20. Ed says:

  Nie bardzo rozumiem, co ma z tym wspólnego Trzaskowski. Może to wina Tuska? Nie ma co bagatelizować sprawy jednak zastanawiam się dlaczego nie było tak głośno jak mieliśmy niedawno wyciek ropy na wiśle. Jakoś dziwnie nikt tego nie komentował, wojska nikt nie przysyłał. Nikt w Polsce nie wiedział o tym.

  • Anna says:

   prezydent warszawy ma z tym wspólnego to ,że jest politycznie i moralnie odpowiedzialny za pracę ludzi ,którym powierzył strategiczne funkcje -w tym wypadku posady w Miejskim przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji-rozmiar awarii może świadczyć o tym ,że owi ludzie lekce sobie ważyli swoje obowiązki ,byli niekompetentni -a poza tym ów osobnik na stanowisku prezydenta powinien mieć na tyle przyzwoitości aby powiedzieć -PRZEPRASZAM was płocczanie ,włocławianie ,torunianie itp.za to ,że będziecie spijać i wąchać warszawskie g….na…gdańszczan nie musi przepraszać -bo prezydent gdańska powiedziała ,że nic się nie stało

   • Vega says:

    A.co powiesz w takim razie o prokuratorze generalnym? On nie jest za nic odpowiedzialny?

 21. dfed says:

  Zieloni, SLD, PO, PSL i inni, którzy muszą bronić Trzaskowskiego, zaraz dalej bedą wybielać traskowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU