REKLAMA

Rycerze z całej Polski przybyli do Płocka. Świetne wyniki płocczan w turnieju [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W ramach Dni Historii Płocka w Płocku pojawili się rycerze z całej Polski, aby rywalizować podczas Turnieju o Miecz Bolesława III Krzywoustego. Zawody strzelania z kuszy uzupełnił też Bojowy Turniej Łuczniczy.

Rycerze z całej Polski, między innymi Torunia, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Czerwionki i Warszawy przybyli na Dni Historii Płocka. Mężni wojownicy zjechali do Płocka na XXVIII Turniej w strzelaniu z kuszy historycznej o Miecz Bolesława III Krzywoustego oraz Bojowy Turniej Łuczniczy.

PowiązaneTematy

fot. Wiktor Pleczyński

Trwającą od 3 do 5 czerwca rywalizację zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół HZPiT „Dzieci Płocka” wraz z Płocką Drużyną Kuszniczą. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Płocka.

fot. Płocka Drużyna Kusznicza

4 czerwca odbyły się strzelania eliminacyjne, które wyłoniły najlepszą szesnastkę. W sobotnich zmaganiach najlepiej zaprezentowali się Łukasz Domżoł z Czerwionki, który zdobył 160 punktów oraz Krzysztof Buczkowski z Płocka, który zdobył 158 punktów.fot. Płocka Drużyna Kusznicza

– Niedzielne finały odbyły się w formule pucharowej, a zwyciężył nieoczekiwanie, ale zasłużenie Korneliusz Niestrój z Czerwionki, pokonując w finale Piotra Rygielskiego z Torunia. Trzecie miejsce wywalczył Mirosław Wudarski z Płockiej Drużyny Kuszniczej, pokonując w bratobójczym pojedynku Michała Grzelaka – relacjonuje Krzysztof Buczkowski z Płockiej Drużyny Kuszniczej.

fot. Płocka Drużyna Kusznicza

W ramach rywalizacji strzeleckiej przeprowadzono również Turniej Wilhelma Tella. W strzelaniu do jabłka najcelniejsze oko i pewną rękę miał Łukasz Domżoł. Podczas wydarzenia uczestnicy rywalizowali też o tytuł Wielkiego Łowczego. To wyróżnienie zdołał zdobyć płocczanin Bartosz Wielkopolski.

Bartosz Wielkopolski fot. Płocka Drużyna Kusznicza
fot. Płocka Drużyna Kusznicza
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor PleczyńskiREKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU