Potrącenie chłopca na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł

REKLAMA

Do dwóch wypadków i 9 kolizji doszło minionej doby na terenie Płocka i powiatu płockiego. Sprawca jednego z wypadków uciekł z miejsca zdarzenia.

W czwartek, 16 maja około godziny 15 doszło do potrącenia 11- latka na przejściu dla pieszych.

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że w Płocku, przy ul. Różanej, nieznany kierujący pojazdem osobowym, uderzył w rower prowadzony na przejściu dla pieszych przez 11-latka z Płocka – mówi sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Chłopiec w wyniku tego uderzenia przewrócił się i upadł na twarz, doznając obrażeń ciała. Po konsultacji lekarskiej pozostał w szpitalu – wyjaśnia.

W tej sprawie o pomoc poprosiła nas rodzina chłopca. Jeśli widzieliście to zdarzenie lub posiadacie informacje na temat kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia, skontaktujcie się z nami lub z najbliższą jednostką policji.

PowiązaneTematy

Do drugiego wypadku doszło 16 maja około godz. 13.50 w miejscowości Karolewo (gm. Nowy Duninów).

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu wstępnie ustalili, że w miejscowości Karolewo, na DK nr 62, kierująca renault megane, 21-letnia mieszkanka powiatu płockiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, skręcając w prawo w kierunku Płocka, kierującej również renault megane 38-letniej płocczance, wyprzedzającej pojazd marki Scania. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów marki Renualt oraz pojazdu ciężarowego – informuje sierż. sztab. Krystyna Kowalska.

Do szpitala z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu przewiezione zostały trzy osoby, w tym 4-miesięczne dziecko. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Gdzie radar?

17 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:
– w godz. 11-15 na trasie Goślice – Płock – Bielsk
– w godz. 15-19 na terenie miasta Płocka.