REKLAMA

Kierowcy pod lupą. Policja: Na Rondzie Wojska Polskiego dwukrotnie więcej zdarzeń

REKLAMA

Płoccy policjanci, zaniepokojeni ilością niebezpiecznych zdarzeń, do których dochodzi na Rondzie Wojska Polskiego, postanowili zbadać wykroczenia, jakie w tym miejscu występują.

W tym roku policja zaobserwowała znaczny wzrost liczby zdarzeń drogowych i nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego w rejonie Ronda Wojska Polskiego. W związku z tym, Komenda Miejska Policji w Płocku zwróciła się do straży miejskiej o obserwację i rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego, najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie ronda.

Liczba ujawnionych wykroczeń jest ogromna i niesie za sobą poważne zagrożenia, dlatego policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i kulturę jazdy.

– W ostatnich miesiącach obserwujemy znaczny wzrost liczby zdarzeń drogowych w rejonie Ronda Wojska Polskiego w Płocku. Od stycznia do 31 sierpnia 2018 roku doszło tam do 22 zdarzeń drogowych. Analogicznie w tym roku liczba ta jest ponad dwukrotnie większa – zauważa mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Sytuacja ta spowodowana jest łamaniem obowiązujących przepisów przez kierowców, jak i wzmożonym ruchem pojazdów w tym rejonie, ze względu na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. Jednak policjanci podkreślają, że fakt dużego natężenia ruchu nie może być usprawiedliwieniem dla lekceważenia przepisów ruchu drogowego.

– Bardzo często kierowcy wykazują się całkowitym brakiem zdrowego rozsądku, powodując poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.Dlatego, aby zminimalizować liczbę wykroczeń oraz wpłynąć na zachowania kierowców i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo, płocka policja zwróciła się do straży miejskiej o rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego najbardziej niebezpiecznych wykroczeń popełnianych w tym miejscu.

Jak się okazuje, najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierowców i zarejestrowanym przez kamery monitoringu miejskiego, jest niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Kierowcy bardzo często wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

– To poważne wykroczenie, którego konsekwencje mogą być tragiczne w skutkach. Takich wykroczeń od 24 lipca do dnia 13 sierpnia br. obsługa kamer monitoringu miejskiego, zarejestrowała ponad 200. Przekazany materiał wideo jest analizowany przez policjantów, którzy dalej prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie, za które zgodnie z taryfikatorem, przewidziana jest kara grzywny w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 pkt karnych wpisanych do ewidencji kierowców, naruszających przepisy ruchu drogowego – podkreśla oficer prasowa KMP w Płocku.

Liczba popełnianych wykroczeń na rondzie Wojska Polskiego w Płocku jest niepokojąca, ponieważ niesie za sobą poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, jazdę zgodnie z kierunkami nadawanymi znakami oraz o wzajemny szacunek na drodze.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 15

 1. Adam says:

  Takich rond ( skrzyżowań) jest w Polsce dziesiątki czemu akurat w Płocku jest problem. Trzeba zacząć od oznakowania a skończyć na światłach tylko trzeba chcieć aby to miejsce stało się bezpiecznie. Niestety chyba brakuje w naszym mieście kogoś z głową. Skręcając w lewo powinno się mieć na wszystkich trzech sygnalizatorach zielone światło żeby bezpiecznie opuści rądo. Świata powinny przełączyć się po kolei od pierwszego, w odstępie kilku sekund. Tak to działa w innych miastach i nie ma problemu

 2. Janek says:

  Zastanówcie się zanim coś napiszecie – to nie jest RONDO tylko SKRZYŻOWANIE. Jacy kierowcy tacy autorzy komentarzy !!!

 3. Kierowca says:

  Ludzie jeżdżący tam po prostu nie ogarniają znaków i tyle.Wciskają się z jednego pasa na drugi , bo Ups… muszę skręcić , a jestem nie na tym pasie. Szkoda ,że jadąc tego nie zauważył. Gdyby było tu normalne skrzyżowanie pewnie byłoby jeszcze gorzej … Ludzie nie znają się na znakach bądź na nie kompletnie nie patrzą!!! Jak zapłącą za swoje wykroczenia to może się nauczą.

 4. M m says:

  W tym miejscu powinien być wiadukt a nie rondo

 5. Kochanka Nerona says:

  Całe to zaciemnione galerkami bydło nie ogarnia więcej niż jedna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu… Rozstępują wody brunatne król i pani najjaśniejsza wjeżdżają na rondo na zielonym, co z tego że jadą w lewo.. i po drodze napotykają czerwone… Ale oni „przecież wjechali na zielonym i zjechać z ronda muszą i mogą bo mają pierwszeństwo bo tam był znak taki że rondo… i że jak rondo to pierwszeństwo państwo ma…”. A światło czerwone było jak się podjechało 1 metr dalej? Ano było… A ono to też obowiązuje czy do ozdoby jest?….

  Ludzie najmilsi.. Jak wjezdzacie na rondo i macie zielone to jak się w lewo skręca i się kawałek podjedzie to tam dalej jest kolejne światło, które was też obowiązuje…

 6. Małgorzata says:

  To skrzyżowanie jest dość duże, sygnalizacja jest czasowo źle dostosowana. Należy zmienić czas zmiany świateł na dłuższy – czy naprawdę tego nie widzicie! Pojawia się pomarańczowe a druga strona ma już zielone, przejeżdżam tam dwa razy dziennie często mam taką sytuację, ledwo zdążę zjechać z skrzyżowania. Oczywiście rozwaga i bezpieczna jazda przede wszystkim, ale wszyscy już wiedzą że tam coś „nie gra”

 7. Anonim says:

  To nie rondo tylko SKRZYŻOWANIE i dlatego dochodzi do tylu zdarzeń. Patrzeć trzeba na znaki a nie jeździć
  na . p……ę

 8. ciekawski says:

  „Takich wykroczeń od 24 lipca do dnia 13 sierpnia br. obsługa kamer monitoringu miejskiego, zarejestrowała ponad 200.”

  A poza tym okresem obsług monitoringu miejskiego śpi i wykroczeń nie rejestruje i policji nie przekazuje>

 9. aaa says:

  A mi się wydaje, że wina głównie leży w tym że to rondo jest zupełnie nieprzystosowane do natężenia ruchu w tym rejonie.

 10. z Płocka says:

  Gorączkowo szukają kasy.A może to rondo jest niepotrzebne lub źle zaprojektowane. Dopiero co czytałem jak w polska policja ukarała po 5000 zł 2 matki , ponieważ prowadziły dzieci po chodniku mające po 6 lat a jeden policjant wystawił mandat kobiecie , ponieważ na chodniku wpadł na nia chłopak 13 letni na hulajnodze. A może wystarczy kolejny raz zmienić komendanta policji? będzie spokojniej…
  To żywcem przypomina działa SM pow naszym stetlu. Zmowa zbiorowa.

  • Tak says:

   Czytałeś to, co napisałeś?
   Przecież to jakieś bzdury.
   A do do karania – za wyjazd na czerwonym powinno być 2-3 tys mandatu to wtedy pospieszni by się może zastanowili!

 11. Kierowca says:

  Dobrze! I teraz powinni ukarać wszystkie wykroczenia zarejestrowane przez kamery. Może wtedy ameby się nauczą jeździć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU