REKLAMA

Płockie pogotowie zyskało nowy budynek. Co się w nim mieści? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Płockie pogotowie zyskało nowoczesne zaplecze techniczne. Inwestycję zrealizowano dzięki funduszom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Garaż mieszczący 8 ambulansów, magazyn na środki ochrony osobistej i tlen oraz stanowisko do dezynfekcji i mycia ambulansów powstał na stacji pogotowia przy ul. Strzeleckiej 3 w Płocku. Nowoczesne zaplecze techniczne wybudowano dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

PowiązaneTematy

– Wiemy, jak ważne jest, aby ratownicy medyczni, którzy na co dzień zajmują się ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego, mogli pracować w komfortowych warunkach. Dlatego Samorząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przekazaniu z własnego budżetu 2 mln zł na modernizację budynków Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku – powiedział podczas uroczystego otwarcia marszałek Adam Struzik.

fot. Wiktor Pleczyński

Prace budowlane objęły między innymi: wymianę poszycia dachowego na poszycie z blachy trapezowej z wymianą obróbek blacharskich i orynnowania, nową aranżację wnętrza budynku czy nową elewację.Została również zagospodarowana przestrzeń przed budynkiem garażowym z miejscami postojowymi, powstała także wiata śmietnikowa i nowe ogrodzenie.

fot. Wiktor Pleczyński

W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział: marszałek Adam Struzik, starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz, wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, wiceprezydent Płocka Piotr Dyśkiewicz, sekretarz województwa Waldemar Kuliński, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego Tomasz Kominek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Płocku Andrzej Burnat i dyrektor SP ZOZ WSPRiTS w Płocku Lucyna Kęsicka.

Koszt modernizacji budynków Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku wraz z zagospodarowaniem terenu wyniósł 2 mln zł. Pieniądze przekazał samorząd województwa mazowieckiego.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Taa says:

  A dojazd nadal jak w XIX wieku, tego też nie zauważyli przez tyle lat..

 2. nobody says:

  a co tam robił ten pasożyt w kiecy>?????

 3. Anty psl says:

  To już któryś komentarz, reszta skasowana.
  A i tak to lans przedwyborczy
  Pogotowie gniezdzilo się latami…

 4. Gumofilce z pslu pchaja się do zdjęć says:

  Kuminek to chyba najlepiej opłacany fotomodel w powiecie :-D

 5. Zaz says:

  Jak długo jeszcze będą się promować na rzeczach, które są ich obowiązkiem. Skromność dziś nie na czasie. Trzeba się zaprezentować. Ze swojej kieszeni? Dołożyłeś, czy zarobiłeś.

 6. Albert says:

  a po co tam czarodziej w spódnicy?

 7. tomek says:

  przy wstedze wieczni karierowicze nie wierze wam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU