REKLAMA

Płocka drużyna siatkówki rośnie w siłę

REKLAMA

Kiedyś Albatros, teraz KPS Płock – siatkarze z naszego miasta po wejściu do rywalizacji ligowej osiągają znaczne sukcesy.

Nieformalnie drużyna KPS Płock istnieje już od 2014 roku, wtedy występowała jeszcze pod nazwą Albatros Płock.  Przyszedł jednak moment, gdy członkowie klubu uznali, że czas się zarejestrować – nastąpiło to rok temu w maju.

– Decyzja ta była podyktowana chęcią zgłoszenia drużyny z Płocka do rozgrywek IV ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej – przyznał Damian Konopski z KPS Płock.

Płoccy siatkarze przez kilka lat działalności wzięli udział w kilkudziesięciu turniejach na terenie całego kraju, Dopiero od maja 2018 roku, gdy drużyna poważnie podeszła do rozgrywek, uwolniła swój potencjał i zaczęła osiągać znaczące sukcesy.– Ostatnie z naszych sukcesów to między innymi zwycięstwo w turnieju piłki siatkowej w Nowym Mieście oraz w Kostrzynie koło Poznania – chwali się KPS Płock.

Niedawno drużyna zajęła nawet 2. miejsce w jubileuszowej, X edycji turnieju piłki siatkowej w Choceniu, gdzie uległa wyłącznie drużynie złożonej z zawodników z PlusLigi oraz I i II ligi ogólnopolskiej.

KPS Płock udowadnia w ostatnich miesiącach, że ma ambicje i możliwości, by odnosić duże sukcesy. Celem zespołu jest wywalczenie już w swoim pierwszym sezonie awansu do III ligi MWZPS. Jeśli plan się powiedzie, będzie to wyjątkowy wyczyn, gdyż drużyna jest mocno zakorzeniona lokalnie i jej zawodnicy pochodzą wyłącznie z Płocka i okolic.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU