Na początku przyszłego roku w Płocku odbędzie się turniej dla miłośników gier. Zmierzą się zawodnicy Counter Strike, Fifa i League of Legends.

Sebastian i Maciek - współorganizatorzy turnieju, fot. PetroNews

Sebastian i Maciek – współorganizatorzy turnieju, fot. PetroNews

“Płock Electronic League” to turniej e-sportowy, który odbędzie się w Płocka, a dokładniej w nowej hali Zespołu Szkół Technicznych (ZST70).

Jak zapowiadają organizatorzy, przewidywane są kwalifikacje online 64 drużyn oraz fazy grupowe. Po kwalifikacjach online, odbędzie się LAN (11-14 luty, 4 dni). Podobnie jak w przypadku online, będą też fazy grupowe. Dla widowni przewidziano oglądanie turnieju na telebimie i wiele różnych atrakcji, w tym konkursy dla publiczności.

Skąd pomysł takiego turnieju? – Jesteśmy miłośnikami Counter Strike – mówi 18-letni Sebastian Kępczyński, który wraz z 16-letnim Maciejem Fabianowiczem i czwórką pozostałych kolegów (najstarszy z nich ma 25 lat) podjęli się organizacji wydarzenia. – Rok temu byliśmy na turnieju w Małachowiance i postanowiliśmy, że sami stworzymy profesjonalny turniej – wyjaśnia.

W lutym 2015 utworzyli turniej w CS tylko dla swojej szkoły (ZST). Okazało się jednak, że zapotrzebowanie jest większe, na wydarzenie przyjechały osoby nawet z Łodzi czy z Płońska, a relację na żywo oglądało ponad dwa tysiące osób.

– Stwierdziliśmy, że następnym razem stworzymy coś o wiele większego. Napisaliśmy prośbę o patronat Prezydenta Płocka, właśnie niedawno otrzymaliśmy pozytywną decyzję. Na turniej, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego przyszłego roku, mamy już zapewniony telebim, szkoła zapewni nam komputery, negocjujemy jeszcze nagrody od sponsorów – wymienia organizator.

Sebastian zdradza, że docelowo chcieliby zrobić edycję letnią i zimową, na dodatek w Orlen Arenie. Do tego jednak jeszcze długa droga. Na razie zapraszają chętnych do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.

– Kwalifikacje online pomoże nam przeprowadzić jedna z największych serwerowni w Polsce – pukawka.pl, która użyczyła nam serwery do CS:GO – mówi Sebastian. Zapisy do kwalifikacji online ruszą już 15 grudnia i potrwają dwa tygodnie lub do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje o turnieju znajdziecie na stronie electronicleague.pl oraz Facebooku.

PetroNews jest patronem medialnym “Płock Electronic League”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji