REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Płocczanie i reprezentanci władz lokalnych, służb mundurowych, stowarzyszeń i instytucji wzięli udział w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada w Płocku odbyły się uroczystości, upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Kwiaty złożono przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, poety i żołnierza Legionów Polskich Władysława Broniewskiego oraz na Płycie Nieznanego Żołnierza.

PowiązaneTematy

fot. Wiktor Pleczyński

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka, Starostwa Powiatowego w Płocku, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i organizacji lokalnych.fot. Wiktor Pleczyński

Prezydent Andrzej Nowakowski w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie pielęgnowania niepodległości i walki o wolność. Polityk zaznaczył, że płocczanie mają świadomość, jak ważne to wartości, pokazując to między innymi poprzez wsparcie Ukrainy w jej walce w obronie niepodległości. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji z Żytomierza, ukraińskiego miasta partnerskiego Płocka.

W południe wszyscy zgromadzeni na Placu Narutowicza odśpiewali Hymn Polski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU