Filmowy Płock – widzieliście?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pokazuje 1 z 16

Interesowaliście się kiedyś, czy w Płocku nakręcono jakieś filmy lub seriale? Jeśli tak, to dobrze, jeśli nie, to… jeszcze lepiej. Zebraliśmy dla Was filmy i seriale, w których rolę zagrało nasze miasto. Jak się okazało, pierwszy film z epizodyczną rolą Płocka został nakręcony już w 1933 roku, a najmłodszy pod tym względem film datowany jest na rok 2012. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszam do lektury.

Dwanaście-krzeseł-1933Dwanaście krzeseł (1933)
Film opowiada historię praskiego fryzjera Ferdynanda Suplatko, który pewnego dnia dowiaduje się, że otrzymał spadek. Jest to jednak tylko dwanaście krzeseł. Zawiedziony Ferdynand oddaje je do komisu. Wkrótce z listu, który pozostawiła mu ciotka dowiaduje się, że w jednym z krzeseł ukryto 100 tys. dolarów. Ferdynand postanawia je odzyskać, co nie będzie takie łatwe, ponieważ krzesła zostały już sprzedane.

Krótka migawka, przedstawiająca Płock – od 41:21 minuty.

Pokazuje 1 z 16
Podziel się:

2 komentarze

  1. Warto wspomnieć, że najstarsza mieszkanka płockiego ZOO – aligatorzyca Marta, jest gwiazdą filmową. W 1970 roku zagrała rolę krokodyla Hermana w scenie kultowej komedii Andrzeja Kondratiuka “Hydrozagadka”: https://www.youtube.com/watch?v=TN6_E6Jm2aw
    Scena była kręcona nad Zalewem Zegrzyńskim. Marta od 55 lat mieszka w płockim ZOO, a 22 maja 2015 r. będziemy świętować jej 85. urodziny!

  2. Marzenna Sadowska na

    W filmie “Zielona miłosć”jako 13-letnia dziewczynka byłam statystką.Idę ulicą Grodzką prowadząc psa-owczarka niemieckiego.Wspaniałe wspomnienia…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji