REKLAMA

REKLAMA

„Ewa nie chce spać” podczas Filmoterapii z sensem w NK Przedwiośnie

REKLAMA

W najbliższy piątek w NoveKino Przedwiośnie kolejna odsłona cyklu „Filmoterapia z sensem”. Tym razem uczestnicy obejrzą i podyskutują nad produkcją „Ewa nie chce spać”.

Już w najbliższy piątek, 17 stycznia o godz. 18.15 odbędzie się kolejne spotkanie w NK Przedwiośnie pt. „Filmoterapia z sensem”.

Przeczytajrównież

Wyświetlony zostanie debiutancki dokument Pii Hallenthal „Ewa nie chce spać”, poświęcony dwudziestoparoletniej Evie Collé, której codzienność przypomina jeden wielki projekt artystyczny. Dziewczyna dzieli się swoim niekonwencjonalnym trybem życia w Internecie, prezentując wszystkie jego obszary – włącznie ze sferą seksualną. Główna bohaterka, dorastając przed wszędobylską kamerą uważa, że definiować siebie można w oderwaniu od wszelkich ról społecznych przydzielanych ze względu na płeć, wygląd, pochodzenie. To właśnie za jej sprawą, dokument Hallenthal staje się manifestem wolności osobistej, pojmowanej w skrajnie niekonwencjonalny sposób.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministką, modelką, pracownicą seksualną. Film opowiada o dorastającej dziewczynie, która nigdy nie stoi w miejscu i której życie przypomina wieczny spektakl. Jest jak osobisty pamiętnik, który nie stawia jednak widza w niewygodnej pozycji podglądacza – Eva nie ma przecież nic do ukrycia.

Spotkanie tradycyjnie już poprowadzi Anna Dymek, a w dyskusji opowieść o Evie stanie się m.in. punktem wyjścia do przyjrzenia się granicom intymności – w dobie Internetu możemy mieć wrażenie, że przestały one istnieć. Czy to, czym dzieli się bohaterka to rzeczywiście intymność?

– Przekonamy się, na czym polega totalna wolność w jej życiu, m.in. w obszarze seksualności – wydaje się być dziewczyną wyzwoloną z wszelkich konwenansów i ograniczeń, która żyje tak jak chce. Czy dzieli się z nami prawdą, czy wystudiowaną autokreacją? – zastanawiają się organizatorzy, zapraszając na spotkanie.

Rozumienie filmu uczestnicy pogłębią wspólnie z Danutą Golec – psychoterapeutką szkoleniową i superwizorką PTPP. W latach 2006–2010 była prezesem PTPP. Założyła wydawnictwo Oficyna Ingenium, które specjalizuje się w publikacji książek z dziedziny psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej. Popularyzuje podejście psychoanalityczne, udzielając wywiadów prasowych i radiowych. Prowadzi praktykę prywatną w Warszawie.




O Filmoterapii z sensem:

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami – w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas siedmiu comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Na spotkania zawsze zapraszamy psychologów, terapeutów. Autorką projektu Filmoterapia.pl jest Martyna Harland – psycholog Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej, dziennikarka kulturalna w TVP.

Organizator:
Millennium Docs Against Gravity Film Festival, Akademia Dokumentalna, Against Gravity

Partnerzy:
SENS psychologia dla ciebie, Filmoterapia.pl, Chillizet, NoveKino Przedwiośnie, Zwierciadło

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU