REKLAMA

Bezpłatne lekcje pływania dla płocczan. Zaczyna się nabór

REKLAMA

To już siódma edycja projektu „Bezpłatne lekcje pływania” dla mieszkańców Płocka. Ponownie PKN ORLEN i WOPR w Płocku zapraszają uczniów i osoby dorosłe (powyżej 40. roku życia) na bezpłatne zajęcia, które zdecydowanie umilą im spędzanie czasu nad wodą.

Projekt, realizowany przez płocki WOPR, a finansowany przez PKN ORLEN, przeznaczony jest dla uczniów płockich szkół podstawowych z klas IV-VIII oraz osoby dorosłe powyżej 40. roku życia. Zajęcia będą prowadzone przez ratowników WOPR na płockiej pływalni przy Al. Kobylińskiego. Rozpoczną się w październiku i potrwają do czerwca 2023 roku.

PowiązaneTematy

Podczas siódmej już edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania” osoby, które nie potrafią pływać, albo w wodzie czują się niepewnie, będą mogły przyswoić tę umiejętność pod opieką fachowej kadry, czyli instruktorów płockiego WOPR. Zajęcia na basenie będą obejmowały zarówno naukę pływania, jak i poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa w akwenach wodnych.

Dotychczas w „Bezpłatnych lekcjach pływania” wzięło udział ponad 600 mieszkańców Płocka. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu, w dwudziestoosobowych grupach. Jak wyjaśniają ratownicy WOPR, po rocznym cyklu basenowej edukacji każdy z uczestników potrafił przepłynąć dowolnym stylem dwie długości basenu rekreacyjnego, także przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów oraz pokonać przynajmniej jedną długość basenu tylko przy pomocy pracy nóg.Rekrutacja odbywa się w tym roku w okresie od 5 do 10 października. Dzieci oraz osoby dorosłe (przedział wiekowy „40+”) które chcą wziąć udział w projekcie powinny wypełnić deklarację uczestnictwa (do pobrania ze strony WOPR www.woprplock.pl) i dostarczyć ten dokument do biura WOPR w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 1a lub przesłać skan na adres mailowy: biuro@woprplock.pl. Wypełnienie i dostarczenie dokumentów jest wymagane obligatoryjnie, a o kwalifikacji na bezpłatne lekcje pływania będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Przypomnijmy, że współpraca PKN ORLEN z płockim WOPR przekłada się również na inne projekty, realizowane w ramach akcji „ORLEN dla Płocka”. Podczas wakacji po raz siódmy zorganizowano wspólnie strzeżone kąpielisko do wodnej rekreacji nad jeziorem w podpłockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka. Łącznie w lipcu i sierpniu br. plażę „Patelnia” odwiedziło ponad 50 tysięcy osób.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Aaa says:

    A dlaczegi tylko płocczan? Tylko ich orlen truje? A co z ościennymi gminami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU