REKLAMA
REKLAMA

Wielu płocczan przyszło w sobotę do ORLEN Areny, aby skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, zorganizowanych w ramach „Miasteczka Zdrowia”. Akcję sponsorował PKN ORLEN, a jest to część programu, który ma ułatwić mieszkańcom monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie.

5 i 6 października w ORLEN Arenie czeka kilkadziesiąt bezpłatnych stanowisk konsultacyjnych, porad ekspertów oraz punktów pomiarowych, w których można m.in. określić pojemność płuc, sprawdzić znamiona na skórze, zbadać funkcjonowanie serca na EKG lub skonsultować się z fizjoterapeutą. Porady i konsultacje są udzielane przez lekarzy i specjalistów.

Wokół budynku hali widowiskowo-sportowej ustawiono natomiast mobilną strefa zdrowia, w której znajdziemy na przykład Dentobus, Cytobus, Mammobus, Krwiobus czy kapsułę badającą zmysły. Można również skorzystać z porad dietetyka oraz dowiedzieć się, jak efektywnie rzucić palenie.„Miasteczko Zdrowia” możemy odwiedzić w sobotę do godz. 18, a w niedzielę w godzinach 10-18. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. jasio says:

    I kto zaprzeczy dobrej zmianie że mamy najlepszą Służbę Zdrowia w Europie? No kto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU