REKLAMA

Zostawisz auto przed domem? Pojedziesz za darmo!

REKLAMA

Samochód wydaje się obecnie nieodzownym elementem życia, jednak w środę przypada Dzień Bez Samochodu i dlatego w ten dzień, okazując dowód rejestracyjny, będzie można za darmo pojechać autobusem. Komunikacja Miejska w Płocku przygotowała też szereg atrakcji na sobotę.

W sobotę, 25 września, Komunikacja Miejska w Płocku wspólnie z Galerią Mazovia organizuje wydarzenia związane z Dniem Bez Samochodu. Obchodzone 22 września święto jest częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

PowiązaneTematy

– Inicjatywa ma na celu promowanie ekologicznego transportu. Rezygnację z jazdy samochodem, w którym podróżuje często sam kierowca na rzecz komunikacji miejskiej, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń, a tym samym chroni środowisko – zachęca Kinga Wochowska z KM Płock.

W sobotę od godziny 10 do 16 w Galerii Mazovia czekać będą m.in.:

 • trening z Szymonem Marciniakiem – najlepszym polskim sędzią piłkarskim, sędziującym mecze w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Szymon prowadził również zawody rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, jest sędzią klasy UEFA Elite, a także najwyżej oceniany polski arbiter swojego pokolenia
 • zajęcia edukacyjne Akademia Młodego Pasażera – dedykowane dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. Podczas zajęć dzieci uczą się m.in. jak bezpiecznie korzystać ze środków transportu publicznego
 • premiera gry edukacyjnej – Przystanek Płock
 • spotkanie z piłkarzami SPR Wisła Płock
 • eko warsztaty

Wydarzenie będzie obsługiwał specjalny bezpłatny autobus, który dowiezie płocczan na miejsce.WAŻNE

Pierwotnie impreza miała odbywać się 22 września, jednak Komunikacja Miejska w Płocku poinformowała o zmianie terminu na 25 września. 

– Żyjemy w trudnych czasach pandemii i regularnie spotykamy się z sytuacjami, których przewidzieć się nie da. Dotknęła nas, niestety, taka sytuacja i ze względów związanych właśnie z epidemią, musimy przełożyć nasze spotkanie i atrakcje, które przygotowaliśmy na 22 środę września wspólnie z Galerią Mazovia. Przekładamy je na sobotę, 25 września – informuje Kinga Wochowska.

22 września KM Płock nadal będzie obchodzić Dzień Bez Samochodu i każdy, kto tego dnia zostawi auto przed domem i wsiądzie do autobusu Komunikacji Miejskiej w Płocku z jego dowodem rejestracyjnym, pojedzie za darmo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Grześ says:

  Śmiech na sali. Spróbuj dojechać do pracy z centrum w okolice Orlenu, autobus co 2 godziny, jeśli nie pracujesz zgodnie ze zmianami rodem z komunizmu, to nie masz szans dojechać i wrócić tzw. komunikacją.
  Chcesz wieczorem pojechać do miasta? Nie masz szans wrócić na Podole, nie mówiąc o dalszych dzilnicach czy okolicach Płocka

 2. Bartek lat 30 says:

  Mam nadzieje że dowód na przyczepę przejdzie

 3. Wirus says:

  Mamy w domu jedno auto i trzy prawa jazdy. Jak podzielić dowód aby każde z nas mogło jechać km za darmo się pytam.

 4. pisior says:

  Brawo Pan Prezydent.
  Czekamy na obniżkę biletów MPK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU