REKLAMA

Za nami Płock filmowy. Jakie produkcje powstały w stolicy Północnego Mazowsza? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W Płocku realizowano wiele produkcji filmowych. Podczas jednego ze spacerów z cyklu „Odkryj z nami Płock”, można było poznać lokacje, które wystąpiły na srebrnym ekranie.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza do poznawania historii Płocka. Podczas poprzedniego spaceru uczestnicy dowiadywali się, o historiach mniej lub bardziej wymyślonych na potrzeby filmów, które powstawały w stolicy Północnego Mazowsza.

Płocki ratusz w „Dotknięciu nocy” roku grał siedzibę Narodowego Banku Polskiego, natomiast w „5 i pół Bladego Józka” można było dostrzec zarysy obiektu. Budynek pojawił się również między innymi w „Bliźnie” Krzysztofa Kieślowskiego. We wspomnianym „Dotknięciu nocy” znalazła się również, stojąca nieopodal ratusza, kamienica przy Starym Rynku nr 9.

fot. Józef Pleczyński

Przy ul. Piekarskiej rozgrywa się znaczna część wydarzeń z 221. odcinka „Ojca Mateusza”. Tam między innymi ojciec Mateusz wpada na rowerzystę, który niedługo po tym zostaje zamordowany w Hotelu Tumskim. Na Piekarskiej również kręcono sceny z „Szatana z VII klasy”.W Farze działa się akcja chrztu z filmu „Miłość” Sławomira Fabickiego, a figurę św. Barbary, stojącą obok świątyni można dostrzec w filmie „Walkower” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Słynny reżyser skorzystał również z ujęć dawnej Petrochemii Płock, starówki i Hotelu Starzyński.

fot. Józef Pleczyński

Wiele miejsc w Płocku grało w „Stawce większej niż życie”, można tam zobaczyć most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Mostową, ul. Rybaki, ul. Kościuszki, Odwach czy więzienie. W „Zabijcie czarną owcę” można zobaczyć nieistniejący już spichlerz, którego pozostałości znajdują się przy oddziale etnograficznym Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

fot. Józef Pleczyński

W serialu „Pod Powierzchnią” można zobaczyć znaczną część Płocka, między innymi Plac 13 Straconych, Szpital św. Trójcy i katedrę Mariawitów.

fot. Józef Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU