Wykazali się wiedzą na temat… Biblii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym “Studnia” odbył się Konkurs Wiedzy Biblijnej, w którym udział wzięli uczniowie szkół z północnego Mazowsza.

– Każdy, kto deklaruje się chrześcijaninem, powinien znać Pismo Święte – powiedziała nam jedna z uczestniczek konkursu, który odbył się 21 kwietnia. Wydarzenie po raz dziewiętnasty zostało zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”. Głównym celem tego konkursu jest zachęcenie młodych Polaków do poznawania Biblii.

Tegoroczna edycja obejmowała wiedzę o Ewangelii według świętego Łukasza oraz Dzieje Apostolskie. – Przygotowania zajęły mi sporo czasu, bowiem każdego dnia czytałam Biblię kilka godzin. Co ciekawe, nikt nie musiał mnie zachęcić do wzięcia udziału w tym konkursie, bo od zawsze chciałam to zrobić – powiedziała kolejna z uczestniczek.

Biblie

W płockiej “Studni” odbywał się etap diecezjalny, do którego weszło po troje uczniów z 48 szkół ponadgimnazjalnych w diecezji. Po rozstrzygnięciu konkursu, jury wytypuje przedstawicieli do ogólnopolskiego finału.biblie2

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji