REKLAMA

Wodniacy oddali hołd marynarzom, broniącym Płocka w 1920 roku [FILM]

REKLAMA

Jak co roku, wodniacy zebrali się, by oddać hołd marynarzom Flotylli Wiślanej, którzy w bohaterskim wysiłku i z poświęceniem życia walczyli z bolszewikami w obronie Płocka. Tym razem w wydarzeniu wzięli udział goście z daleka.

18 sierpnia o godzinie 18 wyruszyła z okolic molo w Płocku grupa wodniaków, których celem było oddanie hołdu bohaterskim marynarzom Flotylli Wiślanej. Podczas wojny polsko-bolszewickiej marynarze Flotylli stawiali zacięty opór, broniąc naszego miasta. Inicjatorem rejsu było Towarzystwo Przyjaciół Płocka.

PowiązaneTematy

Tym razem pośród zebranych pojawiła się wyjątkowa jednostka. Tratwa „Pielgrzym”, niosąca na swoim pokładzie przedstawicieli Ligi Morskiej i Rzecznej, członków klubu żeglarskiego „Spinaker” i innych przedstawicieli Wyszkowa, skąd jednostka wyruszyła. „Pielgrzym” znalazł się w Płocku, przemierzając trasę z Wyszkowa na Westerplatte. Rejs jest dedykowany 100-leciu odzyskania niepodległości i powstania Ligi Morskiej i Rzecznej.Wszyscy wodniacy zebrali się na wysokości molo w Płocku, a następnie wyruszyli w kierunku Winiar. Tam zatrzymali się w miejscu, gdzie doszło do zatopienia statku uzbrojonego „Stefan Batory”. Gdy zebrała się cała grupa, głos zabrał kapitan żeglugi śródlądowej Stanisław Fidelis. Po przemowie na wodzie złożono wieniec i wodniacy oddali hołd marynarzom flotylli.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i relacji fotograficznej przygotowanych specjalnie dla naszych czytelników.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU