Wkrótce 24. Płock Orlen Polish Open. Jak przygotowania?

REKLAMA

Już od 24 lat organizowany jest w Płocku turniej tenisa na wózkach. Płock Orlen Polish Open stał się w tym czasie jednym z najbardziej prestiżowych zawodów w tej dyscyplinie, z pulą nagród 22 tys. dolarów. Jak idą przygotowania do tego trudnego logistycznie wydarzenia?

Od 5 do 9 czerwca w tym roku będą rozgrywać się na kortach tenisowych Wisły zawody 24. turnieju Płock Orlen Polish Open.

– Dziś rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do organizacji tego prestiżowego turnieju – powiedział nam Wiesław Chrobot, dyrektor POPO. – Turniej ma kategorię ITF2 z pulą nagród 22 tysiące USD. Udział w nim weźmie 69 zawodników z 20 krajów, w tym po raz pierwszy na kortach będziemy gościć zawodników z Korei – wyjaśnił.

26 maja od rana zebrał się sztab organizacyjny, aby omówić przygotowania do turnieju. – Dokładnie omówiliśmy i przydzieliliśmy wszystkie zadania, ustaliliśmy kto za co odpowiada. Omówiliśmy też jak każdy dzień ma wyglądać od strony logistycznej i technicznej – tłumaczył Wiesław Chrobot. – Wszystko na razie idzie dobrze, dogrywamy jeszcze ilość samochodów i pełni optymizmu patrzymy w niebo – uśmiecha się dyrektor zawodów.

PowiązaneTematy

Pierwsi zawodnicy, z Japonii, przyjeżdżają już za tydzień, w sobotę. W niedzielę, 3 czerwca, w Płocku pojawią się zawodnicy z Korei. Najwięcej zawodników zaplanowało przyjazd na poniedziałek, w przeddzień zawodów. Pierwsze rozgrywki rozpoczną się 5 czerwca o godzinie 10, na wszystkich sześciu kortach. – Mamy doświadczone osoby, które od wielu lat zajmują się organizacją tej imprezy, więc czujemy jedynie pełną mobilizację – podkreśla Wiesław Chrobot, dodając, że przy wydarzeniu pracować będzie około 60 osób.

A jak korty przetrzymały piątkową burzę? – Dość dobrze, co napawa nas optymizmem, ponieważ te korty mają już prawie 20 lat, mają zużytą nawierzchnię. Staramy się co roku przygotować je jak najlepiej, ale już nastąpiło zużycie techniczne. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wymienimy tę nawierzchnię na nową i będzie dużo lepiej – uśmiecha się dyrektor zawodów. – Za dwa tygodnie o tej porze będziemy rozgrywali finały i kończyli 24. już edycję – podsumowuje Wiesław Chrobot.

Sztab organizatorów POPO w pełni zmobilizowany do przygotowania 24. edycji turnieju

24. edycja Płock Orlen Polish Open – będzie rekordowa!