Zamknij

Wisła podniosła się w ostatniej chwili. Zwycięstwo 4:1 na własnym boisku

20:45, 18.12.2020 Redakcja Aktualizacja: 20:50, 18.12.2020
Skomentuj

Szczęśliwie dla Nafciarzy zakończyła się 14. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Wisła Płock pokonała na własnym stadionie drużynę Podbeskidzie Bielsko-Biała pięknym wynikiem 4:1.
Jak podsumowuje klub Wisła Płock, bramki podczas meczu zdobyli dla nas Patryk Tuszyński, Alan Uryga, Dusan Lagator i Mateusz Lewandowski. Podkreślić trzeba, że aż trzy asysty zaliczył Mateusz Szwoch. To zdecydowanie nie był dzień Podbeskidzia. Pierwszą bramkę stracili już w 13. minucie, kolejną w 21. minucie spotkania. Trzecią, w 38. minucie, strzelił Dusan Lagator. Humor temu ostatniemu zawodnikowi popsuł za to pech w drugiej części spotkania. Po strzale Michała Rzuchowskiego i odbiciu piłki przez Krzysztofa Kamińskiego, nabiegł na futbolówkę i umieścił ją w siatce Nafciarzy, zdobywając bramkę samobójczą. Mimo tego, Wisła była w dobrej sytuacji i być może to dodało im pewności siebie. Napastnik Mateusz Lewandowski w 77. minucie zdobył czwartą bramkę dla Nafciarzy. Po meczu powiedzieli: Hubert Kościukiewicz (Podbeskidzie Bielsko-Biała): - Ciężko coś powiedzieć, gdy w kolejnym meczu tracimy taką liczbę bramek. Na pewno sytuacja, która zastała nas w tygodniu, też wpłynęła na zespół. Nadal nie możemy pozbierać się z niemocy w defensywie. Dzisiaj zmieniliśmy trochę sposób grania na pierwszą połowę, wprowadziliśmy jednego obrońcę więcej i liczyliśmy, że to przyniesie jakiś skutek. Wiedzieliśmy, że zespół Wisły Płock zdobywa bramki ze stałych fragmentów, a mimo to nie ustrzegliśmy się błędów. Nie wybroniliśmy i w taki sposób ciężko myśleć o zwycięstwie i przełamaniu impasu, który nas dotyka. Ta niemoc wciąż w nas jest i jeśli dalej będzie to tak wyglądało to ciężko szukać punktów gdziekolwiek. Do tego dochodzą jeszcze czerwone kartki, które dzisiaj otrzymaliśmy, a według mnie nie wynikały one z determinacji, woli walki tylko po prostu z takiej piłkarskiej głupoty i ta frustracja pokazuje, że zawodnicy też tracą głowę i później ciężko cokolwiek zrobić, gdy gra się jednego mniej, potem dwóch. - Tak naprawdę chyba każdy myślał, żeby ten mecz się skończył i żeby nie stracić więcej bramek. Na pewno jest to ciężka sytuacja i chyba jedyny pozytyw tego wszystkiego jest taki, że granie w tym roku już się kończy i ten czas, który przyjdzie, trzeba będzie bardzo mocno i solidnie przepracować nie tylko pod kątem szkoleniowym, ale też pod kątem kadrowym. Takie decyzje będzie już podejmował ktoś inny, ja dzisiaj zastępuje Krzysia Brede, z którym pracowałem tutaj 2,5 roku i spędziłem bardzo fajny okres. Był to czas, który przyniósł dla Bielska ekstraklasę, który mam nadzieję, dał nam też dużo nauki i na pewno wyciągniemy z tej pracy wnioski. Jaka będzie moja dalsza przyszłość - tego nie wiem, na pewno zapadną jakieś decyzje w tygodniu, może do końca roku. Ja bym chciał ze swojej strony życzyć wszystkim zdrowych, wesołych, radosnych świąt i obyśmy w nowym roku spotkali się w lepszych nastrojach, by te wyniki Podbeskidzie były w przyszłej rundzie o wiele lepsze. Radosław Sobolewski (Wisła Płock): - Naprawdę bardzo cieszy mnie ten mecz i wynik, bo dzięki tym dwóm ostatnim meczom w milszych nastrojach spędzimy najbliższe święta. Gratuluję chłopakom postawy w dzisiejszym meczu, była to pewna i dość wysoka wygrana, ale ja zwiastuny lepszej gry widziałem już wcześniej. Widziałem też wielką ambicję i determinację, aby odwrócić niesprzyjające losy z poprzednich spotkań i teraz życie nam to oddało. Na sam koniec chciałbym wszystkim kibicom piłki nożnej złożyć życzenia spokojnych, zdrowych świąt w rodzinnej atmosferze i szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia wszelkich marzeń. W tym roku było to ostatnie spotkanie Wisły Płock. Kolejne odbędzie się dopiero po przerwie zimowej - w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Mecz zaplanowany jest na 29 stycznia, na godzinę 18:00. Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0) 1:0 - Patryk Tuszyński 13` 2:0 - Alan Uryga 21` 3:0 - Dusan Lagator 38` 3:1 - Dusan Lagator (sam.) 69` 4:1 - Mateusz Lewandowski 77` Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 24. Ángel García Cabezali, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 7. Piotr Tomasik - 6. Damian Rasak (81`, 17. Hubert Adamczyk), 94. Dušan Lagator, 23. Filip Lesniak - 14. Mateusz Szwoch (81`, 27. Torgil Gjertsen), 8. Patryk Tuszyński (65`, 10. Giorgi Merebashvili), 9. Dawid Kocyła (65`, 37. Mateusz Lewandowski). Podbeskidzie: 40. Michal Peškovič - 8. Karol Danielak (46`, 11. Łukasz Sierpina), 25. Bartosz Jaroch, 3. Aleksander Komor, 4. Milan Rundić, 2. Filip Modelski - 50. Maksymilian Sitek (46`, 14. Filip Laskowski), 21. Gergő Kocsis (69`, 15. Jakub Bieroński), 19. Michał Rzuchowski, 17. Mateusz Marzec (78`, 32. Sergiy Myakushko) - 9. Kamil Biliński (78`, 99. Iván Martín). Żółte kartki: Tuszyński, Uryga - Modelski, Jaroch, Rzuchowski. Czerwone kartki: Bartosz Jaroch (61`, druga żółta), Michał Rzuchowski (85`, druga żółta). Sędzia: Paweł Gil (Lublin).