REKLAMA

Wisła Płock zostaje w Ekstraklasie!

REKLAMA

Sobotni mecz był dla piłkarzy Wisły Płock walką o wszystko – to od niego zależało, czy Nafciarze utrzymają się w Ekstraklasie. I chociaż przeciwnik grał z pewnością, że sam w Ekstraklasie już nie będzie, to spotkanie wcale nie było przez to prostsze.

18 maja na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku rozegrany został ostatni mecz sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy dla Nafciarzy.

Zanim jednak doszło do pierwszego gwizdka, Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock zorganizowało akcję, która psychicznie miała wesprzeć piłkarzy. Na Starym Rynku zebrali się kibice, którzy kupowali vouchery i koszulki z napisem „Nowy stadion dla Nafciarzy”. Po motywującym przemówieniu, przyśpiewce „Andrzej czy już zapomniałeś, jak nam stadion obiecałeś”, uczestnicy ruszyli pieszo w stronę stadionu.

PowiązaneTematy

Na stadionie Wisła Płock podejmowała Zagłębie Sosnowiec, a więc zespół, który bez względu na wynik meczu pozostawał w strefie spadkowej Ekstraklasy. Dla Nafciarzy punkty były natomiast bardzo ważne – konieczny był przynajmniej jeden, aby pozostać w Ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Pomimo teoretycznie najsłabszego przeciwnika, Wiśle nie poszło lekko, a gdyby nie to, że w 30. minucie, gdy Dawid Ryndak ominął Bartłomieja Żynela i bez problemu umieścił piłkę w pustej siatce, znajdował się na pozycji spalonej, końcowy wynik mógłby brzmieć zupełnie inaczej.

W końcu jednak, nie bez problemów, Nafciarze utrzymali bezbramkowy wynik, dzięki czemu zyskali jeden punkt i pewność utrzymania się w Ekstraklasie.

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 0:0 (0:0)

Wisła Płock: 31. Bartłomiej Żynel – 26. Igor Łasicki (70′, 5. Bartłomiej Sielewski), 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 95. Patryk Stępiński – 8. Dominik Furman (C), 6. Damian Rasak – 10. Giorgi Merebashvili, 9. Mateusz Szwoch, 21. Ricardinho (46′, 16. Oskar Zawada) – 11. Grzegorz Kuświk (62′, 19. Karol Angielski).

Zagłębie Sosnowiec: 31. Lukáš Hroššo – 17. Michael Heinloth, 34. Lukáš Greššák, 25. Piotr Polczak (77′, 30. Kacper Ratkowski), 7. Tomasz Nawotka – 10. Mateusz Możdżeń (67′, 9. Giorgi Gabedava), 21. Sebastian Milewski – 14. Dawid Ryndak, 8. Szymon Pawłowski (C), 22. Žarko Udovičić (46′, 99. Giorgi Ivanishvili) – 27. Vamara Sanogo.

Żółte kartki: Stępiński, Uryga – Greššák, Ivanishvili, Pawłowski, Ryndak.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 6 519.