REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra też w pandemii

REKLAMA

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie inny, niż do tej pory. Za sprawą epidemii koronawirusa, wydarzenie przeniesione zostało w dużej mierze do internetu.

31 stycznia odbędzie się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem, w związku z trudnymi warunkami epidemicznymi, hasłem wydarzenia jest „Finał z głową”.

W tym roku orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja zamierza kupić specjalistyczne urządzenia, niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej.

Z powodu epidemii, finał będzie odbywał się głównie wirtualnie, z pomocą mediów społecznościowych. W Płocku aukcje na rzecz WOŚP znajdziemy na profilu Allegro Młodzieżowego Domu Kultury. Wśród wystawionych przedmiotów znajduje się m.in. trąbka płockich hejnalistów.

fot. Wiktor Pleczyński

Wylicytować można również rodzinny rejs po Wiśle z Klubem Żeglarskim Petrochemia w Płocku czy dzień w ZOO w Płocku. Ciekawostką jest aukcja przejażdżki po Płocku Fiatem 125p.Wśród najważniejszych atrakcji towarzyszących WOŚP w Płocku, znajdują się:

  • jubileuszowy 5. Bieg i Marsz Nordic Walking „Po serce na mecie” – otwarty dla wszystkich i po raz pierwszy wirtualnie,
  • na Starym Rynku w niedzielę, w godzinach 9.00 – 13.00 stanie ambulans do poboru krwi, zorganizowany przez Punkt Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku,
  • koncert online.
fot. Wiktor Pleczyński

W niedzielę, 31 stycznia, na ulicach Płocka odbędzie się tradycyjna zbiórka. Mimo pandemii, będzie można spotkać 350 wolontariuszy. Liczbę ograniczono o 100 osób względem zeszłego roku, właśnie ze względu na epidemię koronawirusa.

Do akcji włączyły się też stowarzyszenia. Będą zbierać w małych grupach, zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi. Wśród zaangażowanych organizacji znalazły się: Klub Wiarus, miłośnicy starych samochodów, a także biegacze.

O godzinie 20 odbędzie się symboliczne światełko do nieba, płocczanie będą mogli je zobaczyć na profilu facebookowym Sztab WOŚP Płock.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU