Widujecie więcej dzieci na rowerach? To Rowerowy Maj

REKLAMA

Trwa „Rowerowy Maj”, czyli obejmujące cały miesiąc wydarzenie, podczas którego dzieci podróżują do szkoły na rowerach. Najaktywniejsi młodzi ludzie oraz ich szkoły otrzymają nagrody. Jest to drugi raz, gdy płockie szkoły uczestniczą w tej kampanii.

Na początku miesiąca wystartowała ogólnopolska kampania „Rowerowy Maj”. Przez cały miesiąc uczniowie szkół podstawowych będą gorliwie jeździć do swoich szkół rowerami i hulajnogami, a także na rolkach i deskorolkach, zbierając punkty dla swoich klas i szkół.

PowiązaneTematy

Na uczestników czekają nagrody. Najlepsza szkoła otrzyma 5 tys. zł, a najlepsza klasa w każdej szkole będzie mogła się zabawić podczas wycieczki na terenie miasta. Oczywiście nie zabraknie nagród dla samych młodych ludzi, najaktywniejsi otrzymają upominki.

fot. materiały prasowe

– Zasady są proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody – tłumaczy Małgorzata Palusińska z Urzędu Miasta Płocka.

W zeszłym roku w kampanii wzięły udział trzy płockie szkoły podstawowe – nr 11, 12 i 15. W tym roku jest ich osiem: SP 11, SP 12, SP 13, SP 15, SP 16, SP 20, SP 22, SP 23. Łącznie do udziału zgłosiło się ponad 4,1 tys. dzieci.

fot. materiały prasowe

Kampanię wspiera płocka policja – funkcjonariusze odwiedzą szkoły i będą opowiadać o zasadach ruchu drogowego i bezpiecznej jeździe. Dodatkowo policjanci ocenią przygotowanie szkół do udziału w wydarzeniu, między innymi skontrolują stan techniczny rowerów. Najlepiej przygotowana placówka dostanie przechodni puchar. Obecnie jest on w posiadaniu SP nr 11.