REKLAMA

Wiadomo jak długo Rafał Wolski zostanie z Wisłą Płock

REKLAMA

Rafał Wolski, który piłkarzem Wisły Płock został 6 marca 2020 roku, zagra w klubie dłużej. W momencie ogłoszenia transferu siedmiokrotnego reprezentanta Polski, długość kontraktu nie została ujawniona. Teraz już wiadomo, że 27-letni pomocnik ma umowę do 30 czerwca 2021.

Urodzony 10 listopada 1992 roku w Kozienicach Wolski nie zdążył jeszcze zadebiutować w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce Nafciarzy. W swoim piłkarskim CV ma za to występy w Legii Warszawa, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim Mechelen oraz Wiśle Kraków.

Ostatnio Rafał Wolski reprezentował barwy Lechii Gdańsk, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy puchar, a na początku następnych rozgrywek także po Superpuchar Polski.

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu kontraktu z Rafałem, ponieważ w naszej ocenie jest to zawodnik, który znacząco zwiększy siłę ofensywną. Nie zdążył jeszcze zaprezentować swoich umiejętności, ale to piłkarz, który potrafi zrobić różnicę na boisku. Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy go w oficjalnym meczu Wisły. Bardzo na niego liczymy – skomentował prezes Nafciarzy, Jacek Kruszewski.

W czasie ponad trzyletniego pobytu w Lechii Wolski zagrał łącznie w 78 meczach, notując 7 bramek i 11 asyst. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wystąpił w 20 spotkaniach gdańskiego klubu, w których strzelił gola i zaliczył 3 ostatnie podania.– Gdy w marcu podpisywaliśmy umowę z Rafałem, wszyscy uznali to za bardzo dużą niespodziankę. Znam tego zawodnika od bardzo dawna i wiem, na co go stać, gdy jest w optymalnej dyspozycji. W pewien sposób zabezpieczyliśmy też środkową strefę boiska, mając na uwadze niepewną przyszłość Dominika Furmana. Dziękuję Rafałowi za to, że dał się przekonać do dalszej współpracy, widząc możliwości do gry na reprezentacyjnym poziomie w Wiśle Płock. A dodajmy, że nasz klub pomógł już niejednemu zawodnikowi w trudnych momentach. Liczymy, że Rafał podniesie rywalizację i poziom gry drużyny wspólnie z Dominikiem i pozostałymi kolegami z zespołu w obecnych oraz nadchodzących rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Zabieramy się do ciężkiej pracy, by potwierdzić te słowa na boisku. Powodzenia, Wolak! – dodał z kolei dyrektor sportowy Wisły Marek Jóźwiak.

Warto zaznaczyć, że na swoim koncie Wolski ma dwa kolejne Puchary Polski zdobyte z Legią Warszawa oraz 7 występów i jedno trafienie w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył również w Mistrzostwach Europy UEFA EURO 2012.

– Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że tak będzie wyglądał mój pobyt w Wiśle Płock. Nikt przecież nie mógł przewidzieć jak zmieni się sytuacja w kraju i na świecie. Nie udało mi się przez to zadebiutować oficjalnie w koszulce Nafciarzy i pokazać na co mnie stać. Zapewniam jednak, że palę się do gry. Razem z chłopakami i sztabem staramy się utrzymać jak najwyższą formę. Klub robi wszystko, żeby nasze przygotowania przebiegały sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dziękuję za zaufanie – powiedział nam Rafał Wolski po podpisaniu nowego kontraktu.

fot. materiały prasowe Wisły Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU