Westernowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 10 maja w sali Szkoły Muzycznej odbył się westernowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Walczyńskiego. W repertuarze znalazła się muzyka z takich filmów, jak: “Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, “Siedmiu wspaniałych”, “Rio Bravo”, “Tańczący z wilkami” czy “Bonanza”.

“Muzyka z westernów” to autorski program muzyczny Jana Walczyńskiego, który w roli dyrygenta jest już od blisko 20 lat zapraszany m.in. przez Filharmonię Wrocławską, Łódzką, Poznańską, a także Pomorską w Bydgoszczy. Wcześniej, w latach 1974-90 pracował jako waltornista w Filharmonii Wrocławskiej, grał też na trąbce w zespołach jazzowych i rockowych. Uczy we wrocławskim Liceum Muzycznym.

Piątkowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej przyciągnął do sali Szkoły Muzycznej komplet widzów. Przed każdym z utworów dyrygent Jan Walczyński opowiadał o fabule filmów, która… okazała się we wszystkich przypadkach taka sama, co wzbudziło salwy śmiechu widzów.

Podczas koncertu zaprezentowano utwory z “Butch Casidy i Sundace Kid”, “Alamo”, “Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, “Bonanzy”, “W samo południe”, “Tańczący z wilkami”, “Big Country”, “Rio Bravo – trzy tematy”, “Siedmiu wspaniałych” oraz “Dobry, Zły, Brzydki”.

Walczyński współpracował m.in. z Ewą Bem i Andrzejem Rosiewiczem. Na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu aranżował piosenki, śpiewane m.in. przez Krystynę Jandę, Dorotę Stalińską, Daniela Olbrychskiego i Michała Bajora, z którymi wystąpił jako dyrygent.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji