REKLAMA

Westernowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek, 10 maja w sali Szkoły Muzycznej odbył się westernowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Walczyńskiego. W repertuarze znalazła się muzyka z takich filmów, jak: „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, „Siedmiu wspaniałych”, „Rio Bravo”, „Tańczący z wilkami” czy „Bonanza”.

PowiązaneTematy

„Muzyka z westernów” to autorski program muzyczny Jana Walczyńskiego, który w roli dyrygenta jest już od blisko 20 lat zapraszany m.in. przez Filharmonię Wrocławską, Łódzką, Poznańską, a także Pomorską w Bydgoszczy. Wcześniej, w latach 1974-90 pracował jako waltornista w Filharmonii Wrocławskiej, grał też na trąbce w zespołach jazzowych i rockowych. Uczy we wrocławskim Liceum Muzycznym.

Piątkowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej przyciągnął do sali Szkoły Muzycznej komplet widzów. Przed każdym z utworów dyrygent Jan Walczyński opowiadał o fabule filmów, która… okazała się we wszystkich przypadkach taka sama, co wzbudziło salwy śmiechu widzów.Podczas koncertu zaprezentowano utwory z „Butch Casidy i Sundace Kid”, „Alamo”, „Dawno temu na Dzikim Zachodzie”, „Bonanzy”, „W samo południe”, „Tańczący z wilkami”, „Big Country”, „Rio Bravo – trzy tematy”, „Siedmiu wspaniałych” oraz „Dobry, Zły, Brzydki”.

Walczyński współpracował m.in. z Ewą Bem i Andrzejem Rosiewiczem. Na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu aranżował piosenki, śpiewane m.in. przez Krystynę Jandę, Dorotę Stalińską, Daniela Olbrychskiego i Michała Bajora, z którymi wystąpił jako dyrygent.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU