REKLAMA

Wernisaż Tadeusza Dominika

REKLAMA

Dziś o godzinie 17, w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż indywidualnej wystawy klasyka współczesnej sztuki polskiej, Tadeusza Dominika. Wystawa będzie prezentowana do 17 lutego. Wstęp wolny.

Świat Dominika to ogniste słoneczne koła, kwiaty, patyki w płocie, dzbany, bochny chleba, trawa – powiedział poeta Zbigniew Herbert, wieloletni przyjaciel artysty, z którym miał okazję podróżować. Prace Tadeusza Dominika prezentowane były na blisko 100 wystawach indywidualnych oraz prawie 400 zbiorowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artysta debiutował w 1951 roku na VII Wystawie Plastyki w Radomiu, a pierwszy indywidualny pokaz jego prac odbył się w Zachęcie w 1957 roku. Poza krajem jego obrazy można podziwiać m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Stambule czy Hamburgu. [quote]Świat Dominika to ogniste słoneczne koła, kwiaty, patyki w płocie, dzbany, bochny chleba, trawa[/quote]

Tadeusz Dominik otrzymał wiele nagród – wśród nich tak prestiżowe jak: II nagroda w Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki w Arsenale w Warszawie (1955 rok), Złoty Medal na Wystawie plastyki i sympozjum „Złotego Grona” w Zielonej Górze (1964 rok), I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Współczesnej w Monte Carlo (1964 rok). Tadeusz Dominik otrzymał także nagrodę im. Kazimierza Ostrowskiego, ogólnopolskie wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa.Lubię malować, robię to dosłownie od dziecka. Jest to dla mnie tak naturalne, że nie wyobrażam sobie, abym mógł zajmować się czym innym i chyba dostateczne to uzasadnienie dlaczego maluję – mówi artysta o swojej pracy – Moje malarstwo jest w całości efektem otwarcia na naturę, jest inspirowane naturą. Nie ilustruję natury, ale swoimi obrazami otwieram drogę widzowi do jej własnego przeżywania – dodaje.

Teraz kunszt artysty będą mogli podziwiać płocczanie. Sponsorem wystawy jest Galeria Wisła.tadeusz_dominik (3)

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU