Weekendowe propozycje filmowe

REKLAMA

PowiązaneTematy

Weekend właśnie się rozpoczął, można więc zerknąć co słychać w repertuarze płockich kin. A słychać sporo – znajdzie się coś zarówno dla dorosłych, jak i dla maluchów. Zapraszamy do przeglądu propozycji filmowych.

Sztanga i cash

Komedia/Akcja, Czas trwania: 129 min. Od lat: 15, Produkcja: USA [2013]
Obsada: Dwayne Johnson, Mark Wahlberg, Ed Harris, Rob Corddry, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Bar Paly, Yolanthe Cabau

Perypetie pracownika klubu fitness i jego kompanów, którzy pewnego dnia postanawiają porwać i oskubać z kasy jednego ze swoich bogatych klientów. Mózgiem całej akcji jest Daniel Lugo (Mark Wahlberg), ambitny „wyznawca” kulturystyki, który do pomocy dobiera sobie przypakowanych jak on, ale niezbyt błyskotliwych osiłków – Adriana (Anthony Mackie) i Paula (Dwayne Johnson). Ich celem jest Victor Kershaw (Tony Shalhoub), przechwalający się swoimi sukcesami finansowymi nowobogacki biznesman. Lugo, który myśli, że zjadł wszystkie rozumy, bo naoglądał się filmów akcji i jego partnerzy popełniają kolejno wszystkie możliwe błędy. A do tego Kershaw, nieoczekiwanie dla wszystkich, odmawia zrzeczenia się pieniędzy, choćby nawet miał to przypłacić życiem.

One Direction. This Is Us

Muzyczny/Dokument, Czas trwania: 92 min. Od lat: 7, Produkcja: USA [2013]
Obsada: Harry Styles, Liam Payne, Niall Horan, Zayn Malik, Louis Tomlinson, Roald Smeets

ONE DIRECTION: THIS IS US to fascynujące i głębokie spojrzenie na życie w trasie światowego fenomenu muzyki pop. Film, w którym zawarto oszałamiające materiały z koncertów na żywo, opowiada niezwykłą historię drogi do sławy Nialla, Zayna, Liama, Harry’ego i Louisa. Od ich skromnych początków w rodzinnych miejscowościach, poprzez udział w X-Factorze, podboju świata i występie w słynnej londyńskiej O2 Arena. Posłuchajcie, co mówią sami chłopcy i zobaczcie ich oczami, jakie naprawdę jest życie zespołu One Direction.

Kiedy Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles i Louis Tomlinson latem 2010 roku wzięli udział w przesłuchaniach do programu X-Factor, nikt nie był w stanie przewidzieć sukcesu, jaki osiągną jako zespół One Direction. Zaledwie 3 lata później, tych pięciu utalentowanych chłopców z różnych stron Wielkiej Brytanii odniosło światowy sukces sprzedając ponad 30 mln płyt na całym świecie i zdobywając liczne nagrody w tym tę w kategorii Światowy Sukces podczas ceremonii wręczenia BRIT Awards 2013.

W zeszłym roku zespół rozpoczął światowe tournée – grając koncerty nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Zespół został także pierwszą brytyjską grupą, która stała się numerem 1 w Stanach Zjednoczonych dzięki debiutanckiemu albumowi Up All Night.

Ich niezwykła i inspirująca historia jest teraz częścią historii muzyki.