REKLAMA

W Płocku ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe

REKLAMA
Poziom Wisły w Płocku wciąż rośnie – w poniedziałek stan ostrzegawczy rzeka osiągnęła m.in. w Borowiczkach i Kępie Polskiej. Prezydent miasta ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

W poniedziałek o godz. 11 poziom Wisły w Kępie Polskiej osiągnął 484 cm (stan ostrzegawczy 420 cm), a w Wyszogrodzie poziom Wisły osiągnął 536 cm (stan ostrzegawczy 500 cm).

Stan Wisły w rejonie Płocka systematycznie podnosi się. O godzinie 11 wodowskazy wskazywały:
Borowiczki – 248 cm (stan ostrzegawczy 248 cm)
Grabówka – 227 cm (stan ostrzegawczy 248 cm)
PKN – 570 cm (stan ostrzegawczy 670 cm)

Pomimo tego ratusz uspokaja: – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poprzez służby i inspekcje na bieżącego monitoruje stan wód (co 4 godziny) w Wyszogrodzie, Kępie Polskiej oraz Płocku – poinformował Zespół ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Hydrolodzy w oparciu o prognozy pogody przewidują spadek poziomu wody w najbliższych dniach.Płock dołączył wiec do siedmiu gmin powiatu płockiego (Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów), w których obowiązuje pogotowi przeciwpowodziowe. Mieszkańcy położonej na lewym brzegu Wisły doliny Iłowsko-Dobrzykowskiej, gdzie znajdują się miejscowości powiatu płockiego dotknięte powodzią w 2010 r., zostali powiadomieni w sobotę o przyborze rzeki za pomocą zintegrowanego systemu ostrzegania ludności.

Ponadto mieszkańcy i pracodawcy zobowiązani są do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia substancji zagrażających środowisku.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU