REKLAMA

W czwartek uroczyste obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

REKLAMA

W czwartek, 31 lipca, w Muzeum Mazowieckim odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. „1944. Na szańcach Warszawy” odbędzie się punktualnie o godzinie 18.

Uczczenie pamięci powstania odbędzie się w kamienicy przy ul. Tumskiej 8 punktualnie o godzinie 18. W programie zaplanowano koncert chóru Stowarzyszenia Trzeciego Wieku Vox Maiorum, prezentację filmową płocczan, pod tytułem „1944. Zapisane na taśmie filmowej”, projekcję animacji krótkometrażowej „Miasto ruin”, autorstwa Muzeum Powstania Warszawskiego i wspólne śpiewanie pieśni z okresu Powstania Warszawskiego, z udziałem publiczności.

Wstęp na „1944. Na Szańcach Warszawy” jest wolny.

Kontynuacja uroczystości nastąpi w piątek, kiedy to od godziny 12 odbędzie się gra miejska pt. „Harcerki i  harcerze w Powstaniu Warszawskim”, zaś o 16:30 na Starym Rynku planowana jest wystawa plenerowa  zatytułowana „Płocczanie w Powstaniu Warszawskim” – ekspozycję przygotowało Stowarzyszenie im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ.Tego samego dnia od godziny 16 na Płycie Nieznanego Człowieka zorganizowana zostanie rekonstrukcyjna barykada powstańcza wraz z pokazem mundurów i broni z okresu II wojny światowej. Tuż po niej odbędzie się uroczysty apel harcerski upamiętniający bohaterów z okazji godziny „W”.

Dzień zakończy projekcja filmu „Powstanie Warszawskie”, według pomysłu Jana Komosy – film będzie można zobaczyć o godzinie 17:30 w Novym Kinie Przedwiośnie. Zaproszenia na film można odebrać w kasach kina.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU