REKLAMA

W czwartek Kino Konesera w Heliosie

REKLAMA

W najbliższy czwartek, 24 października, w kinie Helios odbędzie się kolejna projekcja w ramach Kina Konesera. Tym razem będzie to „Koneser” w reżyserii Giuseppe Tornatore.

PowiązaneTematy

„Koneser” przenosi widza w świat dzieł sztuki i antyków. Dyrektor domu aukcyjnego, Virgil Oldman, jest samotnym człowiekiem, który żywi niechęć do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi – zwłaszcza kobietami. Pewnego dnia otrzymuje telefon od młodej damy, która prosi go o rzeczową wycenę dzieł, należących do jej rodziny.

Obraz Giuseppe Tornatore to opowieść o mężczyźnie, który – pomimhelioshelios tego, iż od lat ma absolutną kontrolę nad swoim światem ekspertów i kolekcjonerów najdroższych dzieł sztuki – staje się zabawką w rękach tajemniczej klientki. Bohater wiedzie samotniczą egzystencję wśród luksusu płócien starych mistrzów i piękna włoskich pałaców, pewien, że nic nie zakłóci jego ustabilizowanego życia i nie zagrozi głęboko skrywanym sekretom. Gdy jego uporządkowany świat zaczyna burzyć pojawienie się młodej i pięknej kobiety, tytułowy Koneser odkrywa emocje, jakich nigdy nie dostarczyłaby mu największa aukcja jego kariery.

-Nowy obraz Toratore jest modelową ilustracją tezy, jak wiele dla końcowego powodzenia filmu oznacza dobry, rzetelny scenariusz. W tej materii „Koneser” dopracowany jest w każdym szczególe, wszystko gra tu w punkt – Kuba Armata, Onet.plFilm zdobył przychylne głosy widzów i krytyków. – „Koneser” to bodaj najlepiej wyważony film włoskiego reżysera od czasu „Czystej formalności” – stwierdziła Urszula Lipińska z portalu Stopklatka.pl. – Film Tornatore zaskakuje jak najlepszy thriller i trzyma w napięciu, jak jeden z klasycznych filmów noir, w których miłość to tylko narzędzie w grze o znacznie większą stawkę – Anna Bielak, Wirtualna Polska. – Nowy obraz Toratore jest modelową ilustracją tezy, jak wiele dla końcowego powodzenia filmu oznacza dobry, rzetelny scenariusz. W tej materii „Koneser” dopracowany jest w każdym szczególe, wszystko gra tu w punkt – Kuba Armata, Onet.

Film zostanie wyświetlony w czwartek, 17 października o godzinie 17.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU