REKLAMA

Udacie się do krainy cudów czy na słodki koniec dnia? Nowe propozycje w NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie również i na najbliższy tydzień przygotowało sporo ciekawych propozycji. Nie zabraknie filmów refleksyjnych, z dreszczykiem emocji czy komedii. W planach są też stałe i lubiane cykle, jak Bajkoranki, Spotkania Filmowe czy Kino Seniora.

Kraina cudów

Od piątku, 10 maja, zapraszamy na kolorową i magiczną animacja „Kraina cudów”. June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.
REŻYSERIA: Dylan Brown OBSADA: Mila Kunis, Jennifer Garner, Matthew Broderick

PowiązaneTematy

Słodki koniec dnia

Drugą premierowa propozycją jest najnowszy film Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą i Katarzyną Smutniak w rolach głównych. Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.
REŻYSERIA: Jacek Borcuch OBSADA: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak

Podły, okrutny, zły

Wśród premier znajdzie się również prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy’ego – „Podły, okrutny, zły”. Niewinna twarz Teda Bundy’ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lilly Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?
REŻYSERIA: Joe Berlinger OBSADA: Lily Collins, Zac Efron, Angela Sarafyan

Niedobrani

Ostatnią premierową propozycja jest film „Niedobrani” napisy. Piękna laureatka Oscara CHARLIZE THERON i niepoprawnie zabawny SETH ROGEN w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary.

Fred nie jest typem amanta. Potargana broda, kilka zbędnych kilogramów i ciuchy z liceum nie czynią go ikoną stylu. Niewyparzony język i specyficzne poczucie humoru utrudniają zawrotną karierę. Charlotte jest jego zupełnym przeciwieństwem. Piękna, ambitna i powściągliwa przebojem zdobywa polityczne szczyty i mogłaby mieć każdego mężczyznę, gdyby tylko znalazła czas na życie prywatne. Gdy bezrobotny i spłukany Fred Flarsky spotyka po latach swą dawną nianię i miłość z dzieciństwa, Sekretarz Stanu Charlotte Field, wydaje się, że nie ma na świecie bardziej niedobranej pary. A jednak coś iskrzy. I to na tyle intensywnie, że Charlotte wbrew protestom doradców, zatrudnia Freda jako autora swoich przemówień. Facet ma dobre pióro, jeszcze lepsze serce, ale w wielkim świecie porusza się jak słoń w składzie porcelany. Ona zaś właśnie ogłasza swą kandydaturę na stanowisko prezydenta. Konkurenci już zacierają ręce, bo Fred z pewnością zaprzepaści jej karierę. Chyba, że świat zobaczy w nim to, co dostrzegła ona.
REŻYSERIA: Jonathan Levine OBSADA: Charlize Theron, Seth Rogen, Alexander Skarsgard

Bajkoranki: Basia 2

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 w ramach Bajkoranków zapraszamy na animację dla najmłodszych „Basia 2” dubbing. Przed seansem odbędzie się losowanie nagród w konkursie Happy Seats. Bilety w cenie 12 zł.

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!Spotkania Filmowe: W rytmie Kuby

W poniedziałek o godz. 18:30 w cyklu Spotkania Filmowe odbędzie się pokaz filmu „W rytmie Kuby”. Opowiada historię nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie. Przed seansem herbata i ciastko. Bilety w cenie 15 zł.

„W rytmie Kuby” – Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy.
REŻYSERIA: T.G. Herrington, Danny Clinch OBSADA: Ben Jaffe, Walter Harris, Charlie Gabriel

Kino Seniora: Wymarzony

W środę o godz. 11:00 w cyklu Kino Seniora odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu „Wymarzony”. Wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę i ciastko. Bilety dla Seniorów w cenie 12 zł.

„Wymarzony” – Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci, czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi. Theo trafia pod opiekę Jeana. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym tatą rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega, jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?
REŻYSERIA: Jeanne Herry OBSADA: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Elodie Bouchez

Rodzinne Oglądanie: Praziomek

W środę o godz. 14:15 zapraszamy na animację „Praziomek” w cyklu Rodzinne Oglądanie . Bilety na seans w cenie 15 zł.

„Praziomek” – Do niedawna prowadził spokojne życie w odległych zakątkach Ameryki Północnej. Jednak jego samotna egzystencja niespodziewanie nabrała kolorów. Odkąd Zuzia został odkryty przez sir Lionela Frosta, w jego życiu nic już nie było takie samo. Obecnie może poszczycić się statusem prawdziwej gwiazdy – nie tylko został okrzyknięty brakującym ogniwem, ale odbył też podróż, w trakcie której dokonał niezwykłych odkryć.
REŻYSERIA: Chris Butler OBSADA: Zoe Saldana, Hugh Jackman, Timothy Olyphant

W repertuarze wciąż pozostają:

  • „Avengers: Koniec gry” dubbing i napisy – Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.;
  • horror „Smętarz dla zwierzaków” – Dr Louis Creed (Jason Clarke), po przeprowadzce z żoną (Amy Seimetz) i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada (John Lithgow). Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.;
  • animacja „Praziomek” dubbing – Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela sir Lionel Frost wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą.; animacja „Manu. Bądź sobą!” dubbing – Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU