TSA zagra koncert na dachu w Płocku

REKLAMA

To już potwierdzone. W kwietniu odbędzie się koncert zespołu TSA w Płocku. Polscy prekursorzy heavy metalu wystąpią na dachu Galerii Mosty.

Na piątym poziomie parkingu Galerii Mosty po raz drugi w historii naszego miasta odbędzie się koncert na dachu. Jedną z gwiazd będzie zespół TSA, ale już teraz wiemy, że nie będzie to jedyny zespół, który zaprezentuje się tego wieczoru.

PowiązaneTematy

Zespół TSA (Tajne Stowarzyszenie Abstynentów) prezentuje przede wszystkim muzykę rockową, zaliczany jest do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał w 1979 roku w Opolu, zadebiutował w 1981 roku singlem Mass Media/Wpadka, natomiast dwa lata później ukazał się ich pierwszy album studyjny.

W początkowym okresie tworzenia TSA czerpał inspirację z dokonań muzycznych AC/DC i wczesnego Led Zeppelin. Muzycy stopniowo rozwijali swój własny styl. W latach 80. nagrania TSA cieszyły się ogromną popularnością w Polsce, sprzedając się w kilkusettysięcznych nakładach.

Konflikty wewnątrz zespołu, do których dochodziło w latach 90., doprowadziły do dwukrotnego rozpadu grupy. Na dobre zespół został reaktywowany na początku XXI w., a w 2004 roku ukazał się pierwszy po reaktywacji album pt. „Proceder”.

Koncert na dachu galerii handlowej Mosty w Płocku odbędzie się 26 kwietnia w ramach cyklu muzycznych inspiracji, czyli Alterstacji POKiSu. Ceny biletów nie są jeszcze znane.