REKLAMA

Trzecia edycja BEST LAN wkrótce

REKLAMA

W pierwszej połowie roku w płockiej Galerii Wisła zostanie rozegrana impreza z serii BEST LAN. To już trzecia edycja tego wyjątkowego e-sportowego wydarzenia. 

Czym jest BEST LAN? Mówiąc w skrócie: świętem dla ludzi, zainteresowanych elektroniczną rozrywką. To seria imprez, związana z grami komputerowymi, konsolowymi oraz e-sportem. Do Płocka przyjeżdżają najlepsi zawodnicy i zawodniczki by rywalizować oraz wygrywać zacne nagrody. Impreza przyciąga do siebie zarówno graczy niedzielnych, a więc tych sięgających po pada od czasu do czasu, jak również profesjonalnych zawodników, walczących o wysokie nagrody w międzynarodowych turniejach. BEST LAN to dobra atmosfera oraz specyficzna otoczka, jakiej nie ma nigdzie indziej.

Do tej pory zorganizowano dwie edycje BEST-a. Obie zebrały niezwykle pozytywne opinie, zarówno przez graczy, jak i odwiedzających. Pierwszy BEST LAN odbył się 21 marca 2011 roku – wówczas rozgrywki toczyły się w grę Counter Strike 1.6. Rok później przybyło atrakcji i „zawodowców”. Pojawiły się konsole, większa scena, stoisko „Masagratorów” ze starymi konsolami. Do rozgrywek, obok poczciwego CS-a, dołączył także bijący wówczas rekordy popularności StarCraft II. Do Płocka przybyło prawie 100 zawodników (w kwalifikacjach internetowych wystartowało ponad 300 śmiałków). W tym roku turniej rośnie jeszcze bardziej. BEST LAN 3 to dwa tytuły: Counter Strike: Global Offensive oraz niezwykle popularny na scenie e-sportowej League of Legends. Łączna pula nagród to 10 000 złotych.

Organizatorzy nie zapominają o odwiedzających. Poza turniejem dla profesjonalistów, nie zabraknie atrakcji dla widzów. Każdy będzie mógł wziąć udział w mini turniejach, zasiąść za kierownicą symulatora rajdowego, stworzyć zespół rockowy w Rock Bandzie czy sprawdzić się w grach, wykorzystujących kontrolery ruchowe: kinect i move. Swą obecność już teraz potwierdzili Masagratorzy, oferujący kącik retro.Zapisy do imprezy wystartowały 15 stycznia pod adresem best-lan.pl i będą prowadzone do 4 lutego. Kwalifikacje zaś potrwają do 20 marca. Najlepsi zostaną zaproszeni na finały, które odbędą się w Płocku już 20 i 21 kwietnia.

bestlan1bestlan2bestlan3

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU