REKLAMA

Trener Wisły Płock skomentował wygraną z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielę Wisła Płock zmierzyła się na swoim stadionie z Pogonią Szczecin. Nafciarze zdołali wywalczyć zwycięstwo, a decydującą i jedyną w tym spotkaniu bramkę strzelił Damian Warchoł.

Wisła Płock 17 października pokonała u siebie Pogoń Szczecin 1:0. Trenerzy Kosta Runjaić i Maciej Bartoszek skomentowali wynik meczu 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022. Zwycięską bramkę dla Nafciarzy zdobył w 57. minucie Damian Warchoł.

Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić stwierdził po meczu, że jego drużyna w pierwszej połowie grała zbyt pasywnie i nie kreowała sytuacji ofensywnych. W związku z tym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

– Omawiałem to w przerwie, że zawsze można stracić jedną bramkę i niestety to się też wydarzyło. Ostrzegałem drużynę. Z drugiej strony źle broniliśmy przy wrzutach z autu, nie zbieraliśmy długich piłek i na końcu dostaliśmy takiego „ogórka”. Niestety w dalszym ciągu nic mądrego nie mogliśmy wymyślić – komentował  Kosta Runjaić trener Pogoni Szczecin.

Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Mimo wszystko podobna sytuacja w drużynie Pogoni miała się utrzymać w drugiej połowie, pomimo, że gościom trafiło się parę sytuacji.

– Oczywiście można powiedzieć, że mieliśmy jakieś sytuacje, być może mogliśmy mecz nawet wyrównać, ale tak nie funkcjonuje piłka nożna. Musimy sami się z tym meczem teraz zmierzyć, musimy go omówić – zaznaczył trener Pogoni Szczecin.Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek pogratulował swoim zawodnikom dobrej postawy w spotkaniu z Pogonią Szczecin.

– Pogoń tak naprawdę stworzyła niewiele zagrożenia, a były też momenty takie, gdzie próbowaliśmy dominować. Dobra postawa w defensywie Pogoni przerywała te akcje. Generalnie był to bardzo dobry mecz z naszej strony. Konsekwentny do końcowego gwizdka – mówił Maciej Bartoszek trener Wisły Płock.

Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Szkoleniowiec zaznaczył, że przez dwie porażki i to, z jakim przeciwnikiem musieli się mierzyć, było to dla Nafciarzy bardzo trudne spotkanie.

– Cieszę się bardzo, gratuluję sztabowi i drużynie, że dźwignęliśmy kolejne zwycięstwo na własnym stadionie – dodał trener Maciej Bartoszek.

Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.
Fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU