REKLAMA

Trener Sobolewski zostaje na dłużej w Wiśle

REKLAMA

Trener Radosław Sobolewski zostanie z Wisłą Płock na kolejny rok. Klub przedłużył kontrakt szkoleniowca do końca rozgrywek 2020/2021.

Wisła przedłużyła kontrakt z trenerem Radosławem Sobolewskim o kolejny rok. Umowa szkoleniowca obowiązywać będzie do końca rozgrywek 2020/2021. 43-letni Sobolewski swoją pierwszą samodzielną pracę jako trener rozpoczął 6 sierpnia 2019 roku, przejmując stery w Wiśle, znajdującej się wówczas na 15. lokacie w ligowej stawce.

PowiązaneTematy

Od tamtej pory Nafciarze rozegrali 25 spotkań, z czego 23 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Dotychczasowy bilans drużyny pod wodzą trenera Sobolewskiego to: 10 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek (bramki 30:34). W tym czasie klub wywalczył najlepszą w historii serię zwycięstw w najwyższej lidze (6 z rzędu), dzięki czemu po 13. kolejce po raz pierwszy został liderem tabeli.

– Bardzo pozytywnie oceniamy kilka miesięcy współpracy z Radosławem Sobolewskim. Zatrudniając go, podejmowaliśmy spore ryzyko, bo to jeszcze młody, niedoświadczony trener. Mimo to mieliśmy przekonanie, że wykonaliśmy dobry ruch. Jesteśmy zadowoleni z jego dotychczasowej pracy, z tego, jak prowadzi zajęcia, komunikuje się z zawodnikami, jak wygląda współpraca z zarządem i dyrektorem sportowym, jakim generalnie jest człowiekiem. Możemy się o nim wypowiadać w samych superlatywach – powiedział prezes Jacek Kruszewski.

Dyrektor sportowy Wisły Płock Marek Jóźwiak zwrócił uwagę, że podpisanie nowej umowy z trenerem Sobolewskim powoduje ciągłość pracy, co jest bardzo ważnym czynnikiem w drodze do zbudowania silnej drużyny i walce o jak najlepsze wyniki.

 @wislaplocksaZ tego się naprawdę cieszymy 😅 ##wislaplock ##nafciarze ##ekstraklasa ##plock♬ dźwięk oryginalny – wislaplocksa

– Zdążyliśmy się już dobrze poznać, razem osiągaliśmy zwycięstwa, przeżywaliśmy porażki. Wiemy już jak na to reagować i czego od siebie wymagać wspólnie z zarządem. Życzę Radkowi mądrości i spokoju w podejmowaniu decyzji. Widząc jego codzienną pracę, rozumiem do czego dąży i co chce osiągnąć razem z Wisłą. Życzę trenerowi, jego sztabowi oraz drużynie powodzenia w nachodzącym sezonie, oraz jak najwyższego miejsca w bieżącym – dodał dyrektor sportowy Nafciarzy Marek Jóźwiak.

Warto również przypomnieć, że Radosław Sobolewski w obecnych rozgrywkach dwa razy z rzędu był wybierany trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasy za postawę drużyny we wrześniu oraz październiku.

– Do podpisania nowej umowy z Wisłą skłoniła mnie przede wszystkim długofalowa wizja i chęć ciągłego rozwoju. Poza tym, bardzo dobrze czuję się w Płocku, jak i w samym klubie. Przed nami wiele pracy, powoli będziemy mogli zacząć myśleć o kolejnych rozgrywkach. Zanim się to jednak stanie, powalczymy o jak najwyższe miejsce w trwającym jeszcze sezonie. Dziękuję kibicom, wszystkim pracownikom i przede wszystkim moim piłkarzom za słowa wsparcia i dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników – skomentował szkoleniowiec Nafciarzy.

Radosław Sobolewski, fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU