REKLAMA

Tor już jest. Czekamy na zawody

REKLAMA

Tor na stadionie im. Kazimierza Górskiego jest już niemal gotowy. Trwają ostatnie testy. Już w najbliższy weekend odbędą się tu zawody ludzi jeżdżących bokiem do przodu. 

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Początek zawodów Drift Masters GP już w sobotę o godz. 13. Główna część zawodów, czyli wyścigi najlepszej 16-tki, zaczną się o godz. 21.30.

Oprócz driftu, będą też inne atrakcje, jak pokazy akrobacji na motocyklach w wykonaniu Freestyle Family czy fire show w wykonaniu Psycho Dolls.

– Będzie wiele atrakcji po zawodach, jak i w trakcie. Będą konkursy i nagrody. Bilety będą dostępne w kasach na miejscu, frekwencję mamy mieć bardzo fajną – cieszył się Tomasz Chwastek, dyrektor Drift Masters.

Tor jest inny niż w zeszłym roku. Przede wszystkim jest obniżony o 4 cm, bowiem na stadionie zostanie przynajmniej do października. Na czas meczów piłkarskich zostanie przykryty sztuczną murawą. – 2000 ton kamienia, 800 ton masy. Trasa ma 832 metry długości. Jesteśmy ograniczeni boiskiem piłkarskim, ale udało nam się skonfigurować taką trasę, że będzie dużo atrakcyjniejsza niż w zeszłym roku – zapewniał Tomasz Chwastek.

– Drift w Płocku zagości po raz czwarty, drugi raz na stadionie. Jesteśmy lepiej przygotowani. Przykryjemy tor i to pozwoli nie zdejmować go do jesieni, bo jesienią zapraszamy na kolejne zawody. Dwukrotnie będziemy mogli się cieszyć z wyjątkowego widowiska – zachęcał prezydent Nowakowski.

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja nSport+. Na szklanym ekranie obejrzeć można będzie jednak tylko nocną część sobotnich zawodów (21.30-23.30) oraz w niedzielne popołudnie (12-14.30).Ciekawostką jest fakt, że organizatorzy dopuszczają muśnięcia zawodników o bandy. Niedozwolone są jednak uderzenia.

– Co jest najtrudniejszą rzeczą w drifcie? Zebranie funduszy – śmiał się Dawid Karkosik, reprezentant Budmat Auto Drift Team. Ile kosztują starty driftera? Odejmując koszty samochodu, od 100 do nawet 300 tysięcy złotych za sezon.

Wiadomo też, kiedy odbędzie się druga runda driftu. Terminarz ekstraklasy ułożył się idealnie dla zawodów. Jeżdżący bokiem do przodu zawitają do Płocka po raz drugi już 15 października.

Wszystkich fanów sportów motorowych i nie tylko zapraszamy w ten weekend na stadion przy Łukasiewicza!

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gall says:

    Tak zniszczyc stadion!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU