Tadla i Miecugow w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na środowe, popołudniowe spotkanie do Towarzystwa Naukowego Płockiego przybyły tłumy. Redaktor Beata Tadla i Grzegorz Miecugow rozmawiali z płocczanami o wolności słowa.

Tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu, 25 maja o godzinie 17 w sali TNP w Płocku zebrali się przedstawiciele Klubu Obywatelskiego, którzy zorganizowali spotkanie z byłą prezenterką “Wiadomości” – Beatą Tadlą oraz redaktorem radiowej Trójki, znanym z TVN-owskiego “Szkła kontaktowego” – Grzegorzem Miecugowem. Wydarzenie miało charakter otwarty. W spotkaniu licznie udział wzięli przedstawiciele płockiej Platformy Obywatelskiej, na czele z prezydentem Andrzejem Nowakowskim oraz posłanką Elżbietą Gapińską.

Dziennikarze uwierzyli w propagandę

Tematyka spotkania oscylowała głównie wokół tego, co obecnie dzieje się w mediach publicznych. Prowadzący, Hubert Woźniak z zespołu medialnego płockiego ratusza, już na początku odwołał się do sytuacji w TVP.

– Jest gorzej jak za PRL, bo wtedy dziennikarze nie wierzyli w to, co mówią – mówił Grzegorz Miecugow.

Goście zauważyli, że obecnie ludzie pracujący w TVP wierzą w to, co mówią. Manipulacja informacją, używanie odpowiedniego języka, służą pracownikom mediów narodowych do przekazywania nieprawdziwych informacji.

– Na tym polegała dobra zmiana w mediach, by obsadzić tam ludzi, którzy wierzą w to, co mówią – dodawała Beata Tadla.

Prezenterka “Wiadomości” nawiązała także do swojego zwolnienia z TVP. Mówiła o tym, że nie dano jej szansy przejścia do innej redakcji, tłumacząc, że zmieniła się koncepcja mediów publicznych. Tadla swojego końca w TVP upatrywała w wywiadzie, który przeprowadziła jeszcze z kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą.

– Duda był wtedy kompletnie nieprzygotowany do rozmowy: denerwował się, bardzo kiepsko wypadł przed kamerą. Po tym wywiadzie zostałam włożona do szufladki z napisem “funkcjonariusze władzy” – mówiła dziennikarka.

Beata Tadla mówiła także o absurdalnych zarzutach, jakoby miała przejść specjalnie szkolenie w TVN, dotyczące tego, w jaki sposób źle mówić o partii rządzącej.

Niewolnicy słupków

Prowadzący spotkanie zauważył, że dziennikarze sami przysłużyli się temu, co obecnie się dzieje. Komercjalizacja mediów, tabloidyzacja, codzienna pogoń za sensacją sprawiły, że ludzie przestali traktować poważnie media i dziennikarzy.

– Jeśli robi coś telewizja komercyjna, publiczna musi zrobić to samo. Jeśli nie, straci oglądalność – mówił redaktor Miecugow.

Media publiczne nieustannie ścigają się z mediami komercyjnymi. Dziś siadając przed telewizorami już jesteśmy nasyceni różnymi informacjami i bardzo łatwo przewidzieć, co pojawi się w głównym wydaniu serwisów informacyjnych. W ciągu dnia korzystamy z Internetu, słuchamy radia.

– Telewizja nie jest już dziś tak atrakcyjna, dlatego trzeba szczególnie dbać o widza i dawać mu to, czego oczekuje – mówiła Beata Tadla.

Podczas spotkania nie zabrakło także pytań ze strony publiczności. – Czy w mediach coś się zmieni? – pytał prezydent Nowakowski. Padały też pytania o misję mediów publicznych, o nową ustawę medialną. Płocczanie byli bardzo zainteresowani obecną sytuacją. W związku z tym, płocki Klub Obywatelski wspólnie z PO zadecydowali, że podobne spotkania będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Niezależni dziennikarze… Error idź na stronę gw prezentować swoje lewackie poglądy, na pewno dogadasz się z pedałami i gwałcącymi islamistami, których chętnie Ty i Twoja ulubiona partia przyjmą, bo obce państwo tak nakazuje. Zapomniałeś jak 400 osób zostało zwolnionych z tv za rządów PO. Po tych masowych zwolnieniach powstała tv republika.

    • Pewnie Prawdziwy Polak i Katolik.
      Prawda jest taka, że od czasów kiedy weszła “dobra zmiana”, osoby Wam obojętne albo co gorsza lubiane – ale teraz wskazane paluszkiem przez “niezależne” od prezesa polski media nie są po prostu gorsze czy kontrowersyjne lub dyskusyjne… Są wrogami, zdrajcami i można ich tylko nienawidzieć do smierci.
      Nie widzicie że to faszyzm?

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji