Szorty pokażą się już w piątek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
W najbliższy piątek, 9 listopada POKiS zaprasza na najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe z całego świata. O godz. 19 rozpocznie się Ogólnopolski Pokazów Szortów 2012, organizowany przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+. Wstęp dla wszystkich jest wolny.

W programie znajduje się między innymi tegoroczny laureat Oscara – “Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii Luke`a Matheny`ego, który pokazany zostanie w cyklu Superdesery CANAL+. Nie zabraknie również zdobywców wielu prestiżowych nagród filmowych w tym BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) , nagród przyznanych na festiwalach w Clermont-Ferrand czy w Annecy.

Seanse filmów krótkometrażowych odbędą się w ramach trzech pokazów, wyświetlanych w każdej z trzydziestu dwóch lokalizacji w całej Polsce. W Płocku pokazy zaplanowano na 9, 17 i 23 listopada. Filmy w ramach akcji zostały wyłonione z ponad 200 propozycji nadesłanych z całego świata. Zostanie pokazanych łącznie 21 filmów w trzech blokach tematycznych: “Aperitif”, “Main course” i “SuperDesery CANAL+”. Dla uczestników ostatniego cyklu , CANAL+ przygotował słodkie niespodzianki, które umilą projekcję.

W ramach wszystkich pokazów wyświetlone zostaną filmy z 4 kontynentów i 14 krajów. Każdy z pokazów to 7 filmów krótkometrażowych – łącznie 21 tytułów. W cyklu “SuperDesery CANAL+” znajdą się m.in.: „Bożek miłości” (God of Love) w reżyserii Luke`a Matheny`ego laureta Oscara 2011 dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego; „Żuk Eaglemana” (The Eagleman Stag) w reżyserii Michaela Please`a nagrodzony w 2011 roku BAFTA Award oraz nagrodą krytyków w Clermont-Ferrand oraz wyróżnieniem w Annecy.

Pokazy odbędą się w trzydziestu dwóch ośrodkach w całej Polsce. Są to: Bielsko Biała, Ciechanów, Dębica, Ełk, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki, Katowice, Konin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Płock, Poznań, Przemyśl, Ruda Śląska, Rzeszów, Sejny, Skierniewice, Sopot, Szczecin, Świecie, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Tychy, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zawiercie, Zielona Góra.

Przez cały czas trwania POKAZÓW SZORTÓW 2012 publiczność może głosować na ulubiony film. Po skończeniu projekcji zostaną podliczone głosy z całego kraju i zostanie wyłoniony najlepszy film pokazów, który otrzyma tytuł “POLISH AUDIENCE AWARD”.

Więcej informacji na stronie www.szorty.pl i www.facebook.com/pokazyszortow

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji