REKLAMA

Studiowanie to twórczy rozwój

REKLAMA

logo

Studiowanie to nie tylko wspaniała przygoda edukacyjna, umożliwiająca podjęcie w przyszłości konkretnej pracy zarobkowej, ale przede wszystkim twórcze budowanie własnej tożsamości poprzez relacje z ciekawymi ludźmi, zdobywanie nowej wiedzy, nabywanie nowych kompetencji i umiejętności.

licencjatWłaśnie na kreujący aspekt nauki akademickiej warto zwrócić szczególną uwagę w czasach, gdy jej efekty zbyt często sprowadzane są tylko do wymiaru sukcesu zawodowego. A przecież nie jest on jedynym wyznacznikiem naszego udanego życia, poczucia szczęścia i spełnienia.

Udane życie to twórcze życie. Osiągamy je dzięki (z)rozumieniu skomplikowanej otaczającej rzeczywistości i znalezieniu w niej miejsca dla siebie, miejsca nie tylko na przetrwanie, ale przede wszystkim na kreatywny rozwój. Odkrywamy i rozwijamy wówczas potencjały (talenty, umiejętności, zdolności, kompetencje) tkwiące w każdym z nas. I właśnie w odkryciu i rozwijaniu własnych potencjałów tkwi tajemnica nie tylko egzystencji rozumnej, ale również pełnej pasji i samospełnienia.

O nas_1Studiowanie to twórczy rozwój osobowy, społeczny, zawodowy. To odkrywanie w sobie pasji poszukiwania prawdy, piękna i dobra, a więc fundamentu kultury humanistycznej, u którego podstaw leży nauka i sztuka. Takie właśnie możliwości daje studiowanie kierunków społecznych i humanistycznych.Twórczego życia można nauczyć się tylko w twórczej uczelni, a więc takiej, która umiejętnie łączy rozwój osobowości z rozwojem społecznym, rozwój umiejętności zawodowych z rozwojem kompetencji interpersonalnych, rozwój poznawczy z rozwojem intelektualnym i emocjonalnym…

RectorWybierając uczelnię i kierunek studiów należy pamiętać, że obok kompetencji zawodowych, powinniśmy posiąść także umiejętność odkrywania w sobie i innych ludziach tkwiących potencjałów, rozwijania ich, w celu zapewnienia twórczego, sensownego i szczęśliwego życia osobistego i zawodowego. Taką właśnie szansę daje studiowanie w Pedagogium Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie.

Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych
ul. Marszałkowska 115, 00-102 Warszawa
www.pedagogium.pl

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU