REKLAMA

Strażacy i żołnierze pracują na nabrzeżu. Wisła na razie stanęła

REKLAMA

Przez ostatnie dwie godziny niewiele zmieniło się na Wiśle, co jest dobrą informacją. Obecnie zabezpieczany jest m.in. teren Centrum Konferencyjno-Piknikowego nad Wisłą. Na miejscu pracują strażacy i żołnierze.

W czwartek, 11 lutego około godz. 9 rozpoczęło się zabezpieczanie workami z piaskiem i folią budynków Centrum Konferencyjno-Piknikowego nad Wisłą przy ul. Parowa 10.

– Na miejscu pracuje obecnie ponad 80 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierzy WOT. Na miejscu sytuację monitorowali prezydent Andrzej Nowakowski oraz dyrektor Miejskiego centrum Zarządzania Kryzysowego Bogusław Sitarski. Obecnie na wodowskazach notowane są niewielkie spadki poziomu wody lub woda nie podnosi się, w zależności od lokalizacji punktu pomiarowego – przekazał Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.

Na godz. 12 zaplanowano spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty z Płocka pomagają przy powodzi od wtorku. W środę, 10 lutego tworzyli nowe zapory z worków z piaskiem przy ujęciu wody „Borowiczki” Wodociągów Płockich.– Celem działań było osłonięcie pomp i urządzeń energetycznych. Gdyby doszło do podtopienia mieszkańcy Płocka mogliby zostać odcięci od bieżącej wody – wyjaśnia płk Marek Pietrzak, Rzecznik Prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierze zabezpieczali też osiedle Borowiczki, na którym gwałtownie rósł poziom wody z Rosicy i Słupianki. Ze względu na wysoki poziom wody wokół obiektów Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, wojskowy Star został zadysponowany do pomocy w przetransportowaniu pracowników firmy energetycznej. Sześciu żołnierzy ubranych w odzież ochronną monitorowało natomiast ewakuowany teren przy ul. Gmury.

Po południu płockich żołnierzy zastąpili terytorialsi z 65 batalionu lekkiej piechoty z Pomiechówka oraz z samodzielnej kompanii saperów 6 MBOT. 80 kolejnych żołnierzy przejęło wartę nad płockim odcinkiem Wisły.

Stan wody Wisły w Płocku o godz. 10/8 dn. 11.02.2021:

  • Borowiczki – 463/464 cm (stan ostrzegawczy 315 cm, stan alarmowy 345 cm)
  • Grabówka – 397/393 cm (stan ostrzegawczy 275 cm, stan alarmowy 340 cm)
  • Brama przeciwpowodziowa port Radziwie – 438/438 cm (stan ostrzegawczy 207 cm, stan alarmowy 237 cm)
  • Nabrzeże PKN – 837/838 cm (stan ostrzegawczy 670 cm, stan alarmowy 700 cm).
Fot. WOT
Fot. WOT
Fot. WOT
Fot. WOT
Fot. WOT
Fot. WOT

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. płocczanin says:

    brawo terytorialsi, brawo straż!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU