REKLAMA

Stań w centrum Powstania Warszawskiego – specjalny pokaz w technologii VR

REKLAMA

Jeszcze przez dwa tygodnie płocczanie będą mieli możliwość wybrać się na wirtualną wycieczkę przez Powstanie Warszawskie. Książnica Płocka zaprasza do Mediateki na bezpłatne pokazy VR filmu „Kartka z Powstania”.

Do 6 października w Mediatece „eMka” Książnicy Płockiej można skorzystać z bezpłatnych pokazów filmu „Kartka z Powstania” w technologii VR.

– Wirtualna rzeczywistość, za pośrednictwem specjalnych gogli, oszukuje ludzkie zmysły, dzięki czemu mamy możliwość przeniesienia się w inną przestrzeń, w sam środek powstania warszawskiego. Poznajemy znaczący epizod z życia jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”. Za sprawą technologii VR stajemy się uczestnikami zdarzeń, „wchodzimy” pomiędzy bohaterów – zachęca Książnica Płocka.

fot. facebook.com Narodowe Centrum Kultury

Na film, wyprodukowany przez Narodowe Centrum Kultury i VR Heroes, Książnica Płocka zaprasza widzów od 12. roku życia w grupach zorganizowanych, jak i indywidualnie.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 24 268 00 46.Film „Kartka z Powstania” otrzymał m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Kultura Cyfrowa i nagrodę za najlepszy polski VR w kategorii Fabuła na 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia.

Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU