REKLAMA

Sputnik nad Płockiem już jutro

REKLAMA

Przypominamy, że jutro, czyli w sobotę 9 lutego, rozpoczyna się VI Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Pierwszym obrazem będzie „Diabeł morski” w reżyserii Giennadija Kazanskija.

Film powstał w 1962 roku i jest propozycją skierowaną do młodych widzów. To adaptacja powieści Aleksandra Belajewa. Tytułowy diabeł – Ichtiander – to w gruncie rzeczy dobry chłopak. Przed laty wyposażony przez ojca w skrzela rekina, teraz musi zmagać się z nienawistnym, demonicznym Don Pedro, hordami policji, no i rzecz jasna z miłością.

W okolicy pewnej rybackiej wioski pojawia się tajemniczy „diabeł morski” – człekopodobny stwór pokryty łuską, o którym rybacy opowiadają niestworzone historie. To Ichtiander – człowiek, któremu wszczepiono skrzela rekina, dzięki którym może żyć zarówno na powierzchni ziemi, jak i pod wodą. Mutant, wychowany w morskich głębinach, jest słabo obeznany z ludźmi i cywilizacją. Jego najlepszymi przyjaciółmi są delfiny. Pewnego dnia Ichtiander spotyka piękną dziewczynę Guttijere. To krótkie spotkanie zmieni życie „morskiego diabła”.„Diabeł morski” to film dla widzów, którzy cenią sobie sporą dawkę romantyzmu i psychologiczną wnikliwość z jednej strony, z drugiej – to obraz na granicy kiczu i baśni, ale ogląda się z niewymuszoną przyjemnością, jak bajkę z dzieciństwa, do której wraca się z sentymentu.

Wielkie otwarcie festiwalu już jutro o godzinie 11 w NK Przedwiośnie. Bilety: 15 zł (normalny), 5 zł (ulgowy).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU