REKLAMA

Spotkanie z autorem „Australijskiego piekła” w Książnicy Płockiej

REKLAMA

W poniedziałek Książnica Płocka organizuje spotkanie online z pisarzem Radosławem Lewandowskim. Autor będzie opowiadał o swoim najnowszym dziele „Australijskie piekło”.

15 lutego o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie online z płockim pisarzem Radosławem Lewandowskim, autorem powieści „Australijskie piekło”. Uczestniczyć w wydarzeniu będzie można na stronie internetowej i profilu facebookowym Książnicy Płockiej. Spotkanie poprowadzi Andrzej Zarębski.

– Osnuta na faktach powieść rozmachem nieustępująca „Buntowi na Bounty”. Studium siedemnastowiecznej Europy w ogniu religijnych wojen, siermiężna rzeczywistość morskich wypraw pełna podstępów, szaleńczej odwagi, gwałtów, honoru i miłości. Wszystko w otoczeniu nieskrępowanej przygody: lądowych i morskich bitew i wypraw w głąb Czarnego Lądu – opisuje autor i wydawca.

W powieści „Australijskie Piekło” autor w twórczy sposób relacjonuje historyczny rejs holenderskiego statku „Batavia” z początku XVII wieku. Statek wyruszył z Amsterdamu na Jawę, by po wielomiesięcznej, pełnej przygód podróży, zawinąć dla uzupełnienia prowiantu w okolice Przylądka Dobrej Nadziei. Ostatecznie rozbił się u wybrzeży Australii. Rozbitków czekała wielomiesięczna gehenna pełna mordów, gwałtów, intryg, ale i bezprzykładnego bohaterstwa.

Radosław Lewandowski, który dla literatury porzucił karierę w administracji publicznej, jest miłośnikiem filmów fantasy i science fiction, a także barwnych i krwawych powieści historycznych. Interesuje się szeroko pojętą marynistyką, kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym trzema „złotymi” wiekami wikingów.Te pasje odzwierciedlają się w jego książkach. A ma na swoim koncie już kilka powieści. Seria „Wikingowie” składa się z czterech części: „Kraina Proroka”, „Topory i sejmitary”, „Wilcze dziedzictwo”, „Najeźdźcy z Północy”. W serii „Yggdrasil” ukazały się dwa tomy: „Exodus” i „Struny czasu”.

Radosław Lewandowski dzieli się również z początkującymi literatami swoim doświadczeniem na polu self-publishingu. Jest autorem następujących pozycji: „Jak napisać i wydać powieść. Uciekaj, póki możesz!” oraz „Kuchnia pisarza”, która wydana została przez Książnicę Płocką.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. kierownik says:

    Andrzej Zarębski? Ten sam, który miał otworzyć „Bar Kibica” w Orlen Arenie i otwierał go z 5 lat? W której spółce miejskiej urzęduje teraz kolega naszego wspaniałego Prezydenta Miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU